Bielsko-Biała Na sygnale

Weszli do pojazdu i ukradli narzędzie. Jednego sprawcę ujęli strażnicy miejscy | ZDJĘCIA

W nocy z wtorku na środę dwóch mężczyzn weszło do samochodu dostawczego, zaparkowanego na ul. Cechowej w Bielsku-Białej. Sytuację zauważył operator miejskiego monitoringu, na miejsce natychmiast wysłano patrol straży miejskiej.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę, około godz. 2.10. Jak dowiedział się nasz portal, patrol straży miejskiej jechał na interwencję, ale w tym samym czasie operator monitoringu zauważył włamanie do samochodu firmy kurierskiej na ul. Cechowej. Zmieniono dyspozycję patrolu, który skierowano w rejon miejsca zdarzenia. Gdy strażnicy miejscy przyjechali na ul. Cechową, okazało się, że sprawcy zdążyli uciec. Samochód firmy kurierskiej był pootwierany, na pace pojazdu znajdowały się jakieś kartony.

Jednego z mężczyzn patrol straży miejskiej ujął na terenie miasta Bielska-Białej, zastosowano środki przymusu bezpośredniego, drugiego zatrzymano później. O zdarzeniu powiadomiono policję. W toku dalszych czynności okazało się, że młody sprawca zdarzenia jest narodowości polskiej, nie ma przy sobie dokumentów, ale jest znany stróżom prawa.

– Policjanci ustalili, że do włamania nie doszło, ale z otwartego samochodu dwóch młodych mężczyzn dokonało kradzieży wkrętarki. Obaj zostali ujęci – powiedział nam asp. Przemysław Kozyra z KMP w Bielsku-Białej. Dalsze czynności prowadzi policja.

google_news