Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rajdowy Ustroń z Kajetanowiczem. Weekend pełen atrakcji

Fot. z serwisu Kajto.pl

W najbliższy weekend, 18-19 września, pasjonaci motoryzacji powinni zawitać do Ustronia. Odbędzie się tutaj  impreza 5. Rajdowy Ustroń. Wśród gości nie zabraknie rajdowych gwiazd z Kajetanem Kajetanowiczem i zespołem LOTOS Rally Team na czele.

Idea Rajdowego Ustronia jest niezmienna już od lat. Miło spędzając czas, całe rodziny mogą lepiej poznać rajdy samochodowe oraz edukować się w temacie bezpieczeństwa na drogach. Wszystko to w towarzystwie profesjonalnych kierowców i pilotów rajdowych, którzy jak nikt inny znają ten temat od podszewki. Na miejscu pojawią się także partnerzy zespołu LOTOS Rally Team, którzy przygotowali dla wszystkich specjalne atrakcje.

Organizatorzy zapraszają do udziału w licznych konkursach z nagrodami. Można będzie odbyć kurs pierwszej pomocy, wypróbować działanie narkogogli oraz alkogogli, a także poznać szczegóły pracy ratownika medycznego i wyposażenie samochodu ratunkowego. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać również z rajdowego symulatora oraz e-sportowego doświadczenia Tritton Racing, a także wziąć udział w treningu przygotowanym specjalnie dla 3-krotnego mistrza Europy, Kajetana Kajetanowicza.

Na miejscu dostępne będzie także stoisko programu „Mistrzowie w drodze”, projektu Grupy LOTOS i Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dzięki symulatorowi dachowania będzie można przeżyć w bezpieczny sposób moment dachowania pojazdu oraz przekonać się, że już przy małej prędkości można poczuć skutki zderzenia. Na ustrońskim rynku znajdziecie również piękne i szybkie samochody. Na fanów czekać będą m.in. treningowe rajdówki Kajetanowicza, sportowe auta z salonu BMW Sikora, policyjny radiowóz BMW czy specjalnie przygotowany tor z możliwością jazdy rajdówkami zdalnie sterowanymi.

Ustroń to miejsce, w którym zaczyna się i kończy każdy mój rajd. To mój dom. Dlatego Rajdowy Ustroń to dla mnie tak wyjątkowy czas, ale wiem, że nie tylko dla mnie. To impreza świetnie znana fanom motoryzacji i całym rodzinom, którzy chętnie tu przychodzą, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Razem z całym zespołem i naszymi partnerami zapraszam Was gorąco na piątą edycję tego wyjątkowego wydarzenia– mówi Kajetan Kajetanowicz.

W sobotę wieczorem, o 19.00 rozpocznie się prolog, stanowiący przedsmakiem niedzielnych emocji. Niedzielne kryterium o puchar Kajetana Kajetanowicza, rozpocznie się o 13.00. Emocje i widowiskowa jazda gwarantowane.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments