Wydarzenia Cieszyn

Wyścigi przez Malinkę – ucieczka, brak uprawnień, alkohol, narkotyki i inne przewiny kierowcy

Mundurowi z cieszyńskiej drogówki po pościgu zatrzymali 38-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierował bez uprawnień oraz pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cieszyńskiej drogówki, w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi rajdów samochodowych na terenie Wisły, patrolowali między innymi rejon drogi wojewódzkiej w Wiśle Malince. Po godzinie 20 podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego seatem. Kierowca, zamiast zwolnić, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Nie zareagował najpierw na sygnały zatrzymania podane przez policjanta. Ten ostatni, żeby nie zostać potrąconym, musiał ratować się ucieczką. Kierowca nie reagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe, wysyłane przez mundurowych. Policjanci natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali po kilkusetmetrowym pościgu.

W samochodzie, oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze cztery inne osoby, w tym 4-letnie dziecko. Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec Cieszyna. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, za to ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo prowadził pojazd mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie bez winy była również 23-letnia pasażerka pojazdu, która posiadała przy sobie nieznaczną ilość narkotyków.

Mundurowi w trakcie kontroli zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu w związku z zagrożeniem w ruchu drogowym oraz zabezpieczyli go na policyjnym parkingu na koszt właściciela. 38-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Czyny, których się dopuścił młody mężczyzna, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

google_news