Wydarzenia Wadowice

Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej z uchwałą w obronie papieża

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Podczas dzisiejszej (23 marca) sesji Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej tamtejsi radni  jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II.

Jak informuje Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej inicjatorem podjęcia tej uchwały był burmistrz Augustyn Ormanty.

W uchwale zapisano m.in. „Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej występuje w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i wyraża swój sprzeciw w związku z atakiem lewicowo-liberalnych mediów na postać Świętego Jana Pawła II”. Samorząd kalwaryjski jako pierwszy w powiecie wadowickim i regionie podjął uchwałę w obronie Jana Pawła II, który jest Patronem Miasta Kalwaria Zebrzydowska. W uchwale zapisano również, że: „Samorząd Gminy Kalwaria Zebrzydowska czuje się w obowiązku obrony Patrona naszego Miasta, sprzeciwiając się niezwykle krzywdzącym opiniom pojawiającym się w przestrzeni publicznej, a dotyczącym Jego osoby. Wobec niezasadności tych zarzutów warto przypomnieć, iż zarówno proces beatyfikacyjny oraz kanonizacyjny bardzo dokładnie prześwietlił życie Jana Pawła II i nie znaleziono żadnych informacji czy danych, które mogłyby stanowić podstawę dla obecnie stawianych niepotwierdzonych i nieprawdziwych zarzutów” – zaznaczył Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na oficjalnej stronie kalwaryjskiego magistratu zamieszczono także pełną treść uchwały:

UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ
z dnia 23 marca 2023 r.

w sprawie obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 40) Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej uchwala co następuje:

§ 1.

Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej występuje w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i wyraża swój sprzeciw w związku z atakiem lewicowo-liberalnych mediów na postać Świętego Jana Pawła II.

§ 2.

Samorząd Gminy Kalwaria Zebrzydowska czuje się w obowiązku obrony Patrona naszego Miasta, sprzeciwiając się niezwykle krzywdzącym opiniom pojawiającym się w przestrzeni publicznej, a dotyczącym Jego osoby. Wobec niezasadności tych zarzutów warto przypomnieć,
iż zarówno proces beatyfikacyjny oraz kanonizacyjny bardzo dokładnie prześwietlił życie
Jana Pawła II i nie znaleziono żadnych informacji czy danych, które mogłyby stanowić podstawę dla obecnie stawianych niepotwierdzonych i nieprawdziwych zarzutów.

Jan Paweł II był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich, okazywał szczególną wrażliwość i troskę o każdego człowieka. Samorząd Kalwaryjski wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i wdzięczność za jego wkład w dzieje Polski, Europy i świata.

Pontyfikat Jana Pawła II miał wyjątkowe znaczenie również dla naszej społeczności lokalnej. Papież od najmłodszych lat związany był z Kalwarią Zebrzydowską. Tutaj przybywał jako młody chłopiec, później jako ksiądz, biskup i kardynał, a w latach 1979 i 2002 jako następca św. Piotra na Stolicy Apostolskiej. Odwiedzając Kalwarię Zebrzydowską w trakcie pielgrzymki do ojczyzny w 1979 roku, podniósł kalwaryjskie sanktuarium do rangi bazyliki mniejszej, prosząc mieszkańców i pielgrzymów przybywających w to wyjątkowe miejsce, aby modlili się za Niego za życia i po Jego śmierci. W trakcie czwartej pielgrzymki do ojczyzny 14 sierpnia 1991 r. Papież Jan Paweł II zatrzymał się na kalwaryjskim rynku i pobłogosławił zgromadzonych mieszkańców.
Wypowiedział wówczas znamienne dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej słowa: „Dziś tylko na krótko się tu zatrzymuję. Ale tutaj serce moje zostało na zawsze”. 19 sierpnia 2002r.

Papież Jan Paweł II – w ostatnim dniu swojej ósmej podróży apostolskiej do Polski, odbywającej się pod hasłem “Bóg bogaty w miłosierdzie” – nawiedził Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Matce Bożej Kalwaryjskiej zawierzył Kościół, Naród Polski
i siebie samego. Wydarzenie to było klamrą spinającą życie Karola Wojtyły – Jana Pawła II, największego pośród Pielgrzymów Kalwaryjskich.

W uznaniu wszystkich zasług Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II, Patrona Naszego Miasta, składamy Wielkiemu Rodakowi wyrazy wdzięczności za cały Jego pontyfikat, występujemy
w obronie Jego dobrego imienia i wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec prób podważania autorytetu Świętego Jana Pawła II.

 

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Tu nie chodzi o Jana Pawła II. To tylko paliwo wyborcze dla faryzeuszy z PiS.

Amen
Amen
1 rok temu

Dom wariatów. Uchwałami nie da się zmienić rzeczywistości.

Alex
Alex
1 rok temu

Pilnujcie mieszkańców od tego jest KK nie trzeba bronić tylko rozliczyć i ujawniać prawdę a to co jest to tylko dzięki dziwiszowi handlarzowi a wy się kompromitujecie młodzi to widzą i odchodzą od KK.

Alek
Alek
1 rok temu

Wstyd i hańba !!!!!!!

Last edited 1 rok temu by Alek
wyjątkowo
wyjątkowo
1 rok temu

Uchwała, jak widać ze zdjęć, podjęta na stojąco a tak uchwały podejmuje się rzadko

Olo
Olo
1 rok temu
Reply to  wyjątkowo

Bo rzadka ta chwała.

ujęcie
ujęcie
1 rok temu
Reply to  Olo

Z papieżem nad głową owszem, nie wiadomo kto/co jest ważniejsze, papież czy orzeł.