Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ranking bukmacherów – czym się kierować?

Źródło: unsplash.com

Legalni bukmacherzy to grupa, która od kilku lat sukcesywnie się powiększa. Po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej na rynku zostało ich tylko kilku. Obecnie jest już 18 bukmacherów (tyle licencji na działalność wydało Ministerstwo Finansów), tyle że 3 z nich jeszcze nie udostępniło swoich serwisów, ale można zakładać, że zrobią to wkrótce.

  1. Legalni bukmacherzy, czyli jacy?
  2. Ranking bukmacherów
Legalni bukmacherzy, czyli jacy?

Gracz, który dopiero planuje rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi, nie musiał śledzić dokładnie wydarzeń sprzed kilku lat. Warto więc przypomnieć, że na mocy ustawy hazardowej, a właściwie jej nowelizacji, wprowadzono poważne ograniczenia dla działalności bukmacherskiej w Polsce. Obecnie może ją prowadzić jedynie podmiot zarejestrowany w Polsce, mający tutaj swoją siedzibę, tutaj rozliczający się z podatków. Podmiot taki musi również wystąpić o specjalną licencję ze strony Ministerstwa Finansów. Dopiero jej otrzymanie upoważnia do prowadzenia zakładów bukmacherskich. Ta spora kontrola graczy na rynku sprawiła, że wielu oszustów, naciągaczy, nieuczciwych bukmacherów zniknęło z polskiego rynku. Zostali jedynie sprawdzeni, legalni bukmacherzy, u których gra jest bezpieczna. W ubiegłym roku Ministerstwo Finansów wydało dokładnie trzy nowe zezwolenia. Oficjalnie wiadomo, że o licencje na urządzanie zakładów bukmacherskich online w 2020 starać się będą się kolejni operatorzy.

Ranking bukmacherów

Dla początkującego gracza nawet zestawienie kilkunastu jedynie podmiotów oferujących możliwość gry rodzi problem wyboru. Z tego powodu na stronach poświęconych zakładom bukmacherskim pojawia się co jakiś czas ranking bukmacherów. W zależności od jego autora pojawia się on raz w miesiącu, raz na kwartał, są także zestawienia podsumowujące cały rok. Oczywiście przy ocenie liczy się wysokość proponowanych przez operatora zakładów, ale nie tylko. Pod uwagę bierze się również:

  • dobre bonusy
  • szeroką ofertę zakładów
  • funkcjonalny serwis
  • grę bez podatku (bukmacher za ciebie odprowadza odpowiednie należności)
  • cash out
  • bonusy startowe
  • intuicyjną aplikację mobilną
  • ofertę esport

Oczywiście każdy użytkownik bierze w rankingu najbardziej istotne dla niego elementy. Na początku liczą się jednak bonusy, które zapewniają dodatkowe środki na grę, która na początku może się przecież różnie rozwijać, funkcjonalny serwis i oczywiście konkretna oferta zakładów. Spora część rankingów oferuje możliwość przejścia do trybu recenzja, w którym gracz może zapoznać się ze szczegółowym opisem bukmachera i jego oferty.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments