Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ranking giełd kryptowalut – jaką giełdę bitcoin wybrać?

Kryptowaluty istnieją już od ponad 10 lat. Mimo to tylko mała część społeczeństwa radzi sobie w ich środowisku. Głównym problemem wszystkich nowicjuszy jest wybór odpowiedniej giełdy pozwalającej dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży cyfrowych walut oraz ich przechowywania. Nie znając się na rzeczy, zadajemy sobie pytania: Czy to jest bezpieczne? Na czym to polega? I przede wszystkim – czy jest to łatwe? Poniższy ranking pokaże, które giełdy kryptowalut są najlepsze i najbezpieczniejsze dla każdego inwestora.

BitBay

BitBay to Polska giełda kryptowalut. Posiada bardzo przejrzysty interface, który z pewnością spodoba się każdemu użytkownikowi. Wszystkie przelewy są realizowane bardzo szybko. Minusem giełdy jest czas oczekiwania na autoryzację danych osobowych (tzw. weryfikację KYC). Jest to najpopularniejsza platforma wymiany cyfrowych walut w Wolsce, a jej wolumen obrotowy sprawia, że różnicę pomiędzy kupnem a sprzedażą (tzw. spread) są bardzo małe. BitBay w pełni obsługuje transakcje w PLN, których można dokonywać za pomocą przelewów bankowych, kartą kredytową czy na Poczie Polskiej. Czas oczekiwania na wypłatę środków z konta to około 3 godzin.

Binance

Binance jest giełdą, która posiada najwyższy wolumen obrotów na świecie, jednym słowem największa platforma kryptowalutowa dostępna na rynku. Posiada bardzo dużą ilość możliwych kombinacji wymian kryptowalut oraz walut FIAT. Niestety nie znajdziemy tam PLN, jednak istnieje możliwość zasilenia swojego portfela w EUR/USD za pomocą kart kredytowych i debetowych. Minusem giełdy jest nieoczywisty interface, który lubi wprowadzać użytkownika w błąd. Co do autoryzacji danych osobowych, proces ten trwa do kilku godzin i nie jest wymagany przy dziennym obrocie wynoszącym do 2 BTC. Wypłaty na konta zewnętrzne trwają do kilku godzin, a zlecenia transferów kryptowalut wykonywane są do kilku minut. Zobacz więcej informacji o giełdzie: Binance Opinie.

Blockchain

Blockchain to giełda posiadająca w swojej ofercie BTC, BTC (cash) oraz Ethereum. Ponadto oferuję swoim klientom udział w projektach airdrop, dzięki czemu użytkownik może otrzymać za darmo nominał w nowej kryptowalucie pochodzącej z funduszu marketingowego. Proces autoryzacji jest bardzo szybki. Według wielu użytkowników jest najlepszą giełdą Bitcoin na rynku. Ponadto prowadzi szereg badań statystycznych związanych z BTC. Oddzielną stroną jest echange.blockchain w skrócie PIT. Działa pod banderą Blockchain’a oraz oferuję większe możliwości wymiany krypto walut. PIT zawiera w sobie możliwość wypłaty pieniędzy na konto bankowe.

Wszystkie z powyższych giełd oferują prywatny portfel kryptowlaut. Nie jest do dobre rozwiązanie na dłuższy czas. Dzieje się tak z powodu możliwości ataku na giełdę (jest to bardzo mało prawdopodobne w przypadku wyżej wymienionych giełd, jednak nadal możliwe). Drugą możliwością jest po prostu upadek/bankructwo giełdy. Najlepszym rozwiązaniem do przechowywania są portfele zewnętrze w formie tzw. paper wallet lub portfele sprzętowe, które oferują maksymalną ochronę cyfrowych środków w bardzo atrakcyjnej cenie (koszt najtańszego portfela sprzętowego Ledger Nano S zaczyna się od $59).

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zeman
Zeman
1 miesiąc temu

Od Blackchain to trzymał bym się zdaleka czasem znikają z portfela coiny. Binance sztos. Bitbay spoko bo przestali dodawać skamerskie coiny. Poza tym do krypto trzeba podchodzić z spokojem i opanowaniem bo tu jest istny rollercoster czasem 120% w dzień czasem 50% w plecy. Gdzie trzymać krypto oczywiście na cold wallet trezor lub lager.