Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ranking portali informacyjnych w województwie śląskim. Które są najczęściej odwiedzane?

Ponad sto największych portali informacyjnych w województwie śląskim rywalizowało o zwycięstwo w pierwszym „Rankingu widoczności portali informacyjnych na Śląsku”. W czołówce znaleźli się reprezentanci aż 14 miast: Rybnika, Bielska-Białej, Katowic, Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Jaworzna, Chorzowa, Tychów, Bytomia, Mikołowa, Żor, Sosnowca i Świętochłowic.

„Ranking widoczności portali informacyjnych na Śląsku” przygotowany został przez katowicką Agencję SEO /SEM Silence!. Metodyka zastosowana w badaniu oparta została na podstawowych narzędziach wykorzystywanych w branży SEO do oceniania potencjału stron internetowych.

– Chcieliśmy sprawdzić, które portale informacyjne są na najlepszych pozycjach w Google i na jaką liczbę słów kluczowych. Wyniki badania pozwalają na estymację rzeczywistego ruchu na stronie, czyli po prostu, sprawdzenie które z portali są najczęściej odwiedzane – mówi Grzegorz Skiera, prezes spółki Silence!. – Dzięki temu reklamodawcy, bazując na obiektywnych czynnikach, będą mogli wybrać wartościowe portale – dodaje.

– Wyniki nie są oczywiście przełożeniem jeden do jeden ruchu na stronie. Ważna jest też aktywność w social mediach, stopień konkurencyjności w danym mieście czy przywiązanie użytkowników do marki, przez co stronę odwiedzają bezpośrednio wpisując jej adres. Niemniej wysokie pozycje w Google dają duże prawdopodobieństwo, że serwis jest rzetelnie prowadzony – tłumaczy Michał Szewczyk, jeden z autorów rankingu z agencji Silence!.

Agencja SEO/SEM Silence! To jedna z najdłużej obecnych w województwie śląskim agencji marketingu internetowego. Firma działa od 15 lat. Zajmuje się kompleksową pomocą w zakresie zwiększania ruchu na stronach internetowych: pozycjonowaniem stron (SEO), Google Ads, Facebook Ads, content marketingiem i działalnością szkoleniową. Pełne wyniki rankingu można znaleźć na stronie silence.pl.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tadam
tadam
4 miesięcy temu

przepraszam, a gdzie jest ox.pl?… jest taka strona jak http://wycen-strone.pl/ – tam można rzetelne i prawdziwe wyniki zobaczyć, lista tutaj to koncert życzeń albo wydruk z pijanego komputera

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Może za mało aby tylko oceniać największą odwiedzalność. Może to nie zawsze jakość?