Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Dokończą remont ratusza

Fot. Krzysztof Marciniuk

Gmina Goleszów ma budżet na 2020 rok. Tegoroczne dochody zaplanowane zostały na poziomie 60 507 768 zł, a wydatki powinny zamknąć się kwotą 62 771 510,10 zł.

Na wydatki majątkowe zarezerwowano w budżecie prawie 7 mln 350 tys. zł. Największe inwestycje będą poczynione na drogach, gdzie zresztą potrzeby są ciągle niezaspokojone. Powiat cieszyński otrzyma 220 tys. zł pomocy na remont ulicy Grabowej w Goleszowie. Na budowę i modernizację gminnych mostów pójdzie okrągłe 1,5 mln zł, a kolejne 1,2 mln zł na modernizację dróg gminnych. I ma zostać opracowany projekt remontu ulicy Kojkowickiej w Puńcowie. Prawie 400 tys. zł otrzymają do swojej dyspozycji rady sołeckie na drogowe zadania.

Kontynuowana będzie termomodernizacja wielorodzinnych budynków komunalnych przy ulicy Cisowej w Cisownicy (876 452 zł) i wymieniona zostanie stolarka okienna w tychże budynkach (120 000 zł). Znalazło się 500 tys. zł na kontynuowanie modernizacji ratusza wraz z zagospodarowaniem terenu. Blisko 465 tys. zł pójdzie na zadania związane z siecią wodociągową i sanitarną, m.in. na doposażenie oczyszczalni ścieków w Cisownicy, budowę sieci wodociągowej w rejonie ulic Astrów i Kamienieckiej oraz Spółdzielczej w Goleszowie oraz na Wędołach w Cisownicy.

300 tys. zł w formie dofinansowania otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Cisownicy na zakup wozu bojowego, natomiast w tutejszej szkole podstawowej zostanie zmodernizowana kotłownia (200 tys. zł). Gmina dorzuci 80 tys. zł strażakom-ochotnikom z Lesznej Górnej na rozbudowę remizy. Zarezerwowano 200 tys. zł na dofinansowanie wymiany starych pieców w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. 170 tys. zł przewidziano na modernizację obiektów sportowych, a 70 tys. zł na poprawienie oświetlenia ulicznego.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments