Wydarzenia Bielsko-Biała

Ratusz z 40 tysięcy klocków. Atrakcja na 125-lecie

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

W tym roku przypada 125. rocznica oddania do użytku budynku ratusza w Białej – obecnego ratusza miasta Bielsko-Biała. Z tej okazji zbudowana została makieta historycznego obiektu w skali 1:100. Do jej stworzenia wykorzystano… 40 tysięcy klocków Lego.

Obok miniaturowego budynku pojawiło się też kilka innych symboli grodu nad Białą, jak model popularnego „malucha”, szybowca rodem z bielskich zakładów szybowcowych czy miniatura kolejki górskiej na Szyndzielnię. Nie zabrakło również figurki prezydenta miasta, który wspierał budowę „klockowego” magistratu. Twórcami makiety są modelarze przygotowujący wystawy przeróżnych obiektów wykonanych z klocków Lego.

Uroczystości upamiętniające okrągłą rocznicę powstania bialskiego ratusza zaplanowano na 24 września. Z tej okazji zorganizowany będzie dzień otwarty. Chętni będą mogli zwiedzić budynek (indywidualnie lub z przewodnikiem), w tym miejsca, do których osoby z zewnątrz nie mają na co dzień dostępu. Będzie też można zobaczyć zaprezentowaną właśnie makietę budynku.

Wypada przypomnieć, że okazały budynek bialskiego ratusza powstał w rekordowo krótkim czasie dwóch lat, a jego projekt przygotował znany bielski architekt Emanuel Rost.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
1 miesiąc temu

Do tego się ten szemrany typeczek za zdjęcia nadaje: DO ZABAWY KLOCUSZKAMI!