Wydarzenia Cieszyn

Żabim szlakiem na rowerze przez Strumień

Fot. UM Strumień

W strumieńskim ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące wspólnej oferty turystycznej łączącej Gminę Strumień i czeskie miasto Pietwałd. Już w te wakacje miłośnicy dwóch kółek i wielbiciele wycieczek samochodowych będą mogli przemierzyć „Żabi szlak”, poznając przy okazji uroki i atrakcje pogranicza polsko-czeskiego.

Aktualnie trwają prace związane z dopracowaniem ostatecznej wizji nowej oferty, która powstaje w ramach projektu transgranicznego pn. „Ścieżka wiedzy i zdrowia na drogomyskim trakcie”. Prace nad powstaniem oferty turystycznej prowadzone są pod bacznym okiem Dyrektora Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „OLZA”, Bogdana Kasperka.

W spotkaniu w Strumieniu wzięli udział partnerzy projektu z miasta Pietwałd: wicestarosta Petr Dvořáček, Lucie Polková, Petr Bura, przedstawiciele Punktów Informacji Turystycznej w Karwinie, Strumieniu i Zebrzydowicach, a także członkowie zespołu projektowego warsztatów budowania produktu turystycznego. Nie zabrakło burmistrz Strumienia, Anny Grygierek i Przewodniczącego Rady Miejskiej, Czesława Grenia.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments