Wydarzenia Bielsko-Biała

Sprzęt za 300 tys. zł. WOŚP po raz kolejny obdarowuje bielski Szpital Pediatryczny

Zdjęcia: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Baza sprzętowa Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej poszerzyła się o nowoczesny mikroskop operacyjny, którego wartość sięga 300 tysięcy złotych. To kolejny już w tym roku dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla tej dziecięcej placówki medycznej.

Dziecięcy szpital w Bielsku-Białej otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otolaryngologiczny mikroskop operacyjny z podglądem asystenckim oraz monitorem. Urządzenie ma zastosowanie głównie podczas mikrochirurgicznych zabiegów uszu oraz krtani. Dzięki niemu zarówno wykonujący zabieg lekarz jak i cały towarzyszący mu zespół operacyjny w dużym powiększeniu widzi to, co gołym okiem zobaczyć jest trudno.

To już kolejny w tym roku dar WOŚP-u dla bielskiego pediatryka. Wcześniej Orkiestra przekazała neuromonitor, zestaw endoskopowy, kobolator laryngologiczny oraz lampy czołowe. Łączna wartość tegorocznego wsparcia WOŚP dla dziecięcego szpitala wynosi około 640 tys. zł.

– Z pewnością nie będzie przesady w stwierdzeniu, że WOŚP to od wielu lat wierny przyjaciel Szpitala Pediatrycznego, na którego zawsze możemy liczyć. W imieniu małych pacjentów naszego szpitala bardzo za to wsparcie dziękuję. Nowoczesny sprzęt medyczny umożliwia nam bowiem zarówno podnoszenie jakości świadczonych usług, jak i poszerzanie ich zakresu – mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor placówki.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
1 miesiąc temu

Znowu wina Tuska jak tak można bez zdjęć z pisuarami .BRAWO OWSIAK tylko w Tobie nadzieja.

Mama 5 latka
Mama 5 latka
1 miesiąc temu

A co na to wielki specjalista pis S .Szw. przed wyborami zdjęcia a teraz BE brawo Owsiak jedyny co ratuje szpitale nie rujnuje jak sekta pis .

super
super
1 miesiąc temu

wina Owsiaka