Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Jak głosowali nasi posłowie?

Fot. sejm.gov.pl

Wczoraj (4 maja) wieczorem w Sejmie doszło do głosowania w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Jak głosowali posłowie reprezentujący nasz region?

Po kilkugodzinnych burzliwych dyskusjach w głosowaniu za ratyfikacją opowiedziało się 290 posłów, 33 było przeciw, a 133 wstrzymało się od głosu.

Oto jak głosowali posłowie reprezentujący nasz region:

Za ratyfikacją byli: Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża, Kazimierz Matuszny, Grzegorz Puda, Stanisław Szwed, Rafał Bochenek, Ewa Filipiak, Filip Kaczyński, Krzysztof Janusz Kozik, Władysław Kurowski i Marek Polak (wszyscy z klubu PiS), Przemysław Koperski (Lewica) i Mirosław Suchoń (Polska 2050).

Od głosu wstrzymali się: Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Dorota Niedziela i Marek Sowa (wszyscy z Koalicji Obywatelskiej).

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mila
Mila
7 miesięcy temu

Głosowanie zostało przeprowadzone niezgodnie z prawem. Zgodnie z polską Konstytucją do ustaw takiej wagi wymagane jest 2/3 głosów.

Mila
Mila
7 miesięcy temu
Reply to  Mila

Art. 90
1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.

Mila
Mila
7 miesięcy temu
Reply to  Mila

2. Ustawa, wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

Zys
Zys
7 miesięcy temu

Podczas głosowania nad Funduszem Odbudowy z klubu parlamentarnego PiS wyłamało się 20 posłów. Ustawa przeszła dzięki poparciu Lewicy, PSL-u i Polski 2050 Szymona Hołowni.

Gabi
Gabi
7 miesięcy temu

Wielki błąd i utrata resztek suwerenności. Podziękujmy lewicy.

Sąsiad
Sąsiad
7 miesięcy temu
Reply to  Gabi

Nawet komuchy olały POwców….

Ups
Ups
7 miesięcy temu

Przyszły płemieł Budka w grudniu za,w kwietniu przeciw ,w maju nie wie ,pławdziwy mąż stanu .

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Ups

Daj spokój, Twoi tak nas pogrążają w długach że nawet nasze wnuki tego nie spłacą, nie wierzysz? Sprawdź jak zwiększył się dlug publiczny od 2015r.

Ups
Ups
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Droga Pani proszę sobie sprawdzić dlaczego dlug do pkb spadał od 2015 do 2019 i dlaczego wzrasta od 2020 jeśli Pani porówna z całą Europa to będzie Pani w domu.