Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Recytacja bez granic

W Spółdzielczym Centrum Kultury Best dzieci prezentowały piękną poezję ks. Jana Twardowskiego.

10 maja odbył się XVI Integracyjny Konkurs Recytatorski i XIV Przegląd Innych Form Artystycznych PROTEUS pt.: „Radość życia w twórczości ks. Jana Twardowskiego” pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Sześćdziesięciu uczestników oceniało profesjonalne jury.

W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej zwycięzcą został Bartłomiej Trela z SP nr 37 w Bielsku-Białej, drugie miejsce zajęła Nikola Wojtusiak z SP nr 2 w Bielsku-Białej, a trzecie miejsce zostało przyznane Jakubowi Smyrakowi z SP nr 17 w Bielsku-Białej.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej pierwsze miejsce zajął Casimir Trawiński z SP nr 6 w Bielsku-Białej, zaraz za nim na podium stanął Marcin Adamski z SP nr 2 w Kozach, a trzecie miejsce zajął Marcin Sikora również z SP nr 6. Przyznane zostały dwa wyróżnienia. Dla Martyny Fulary z SP nr 6 w Bielsku-Białej oraz Macieja Kamińskiego z ZSS nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

W kolejnej kategorii udział mogli brać gimnazjaliści oraz osoby dorosłe. Pierwsze miejsce w tej kategorii zostało przyznane Radosławowi Bułce ze Stowarzyszenia PORT w Bielsku-Białej, drugie miejsce zajęła Aleksandra Stojanowska z SP nr 13 w Bielsku-Białej, natomiast trzecia nagroda trafiła do Michała Kostyszyna ponownie ze Stowarzyszenia PORT.W tej kategorii zostały przyznane aż trzy wyróżnienia. Dla Katarzyny Kondek z ZSP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Anna Makowskiej z SP nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Wiktorii Piotrowskiej z SP nr 37 w Bielsku-Białej.

W oddzielnej kategorii, czyli poezji śpiewanej zostały przyznane trzy nagrody. Pierwsza dla Wiktorii Walczakowskiej z ZPOW Dom Dziecka, druga dla Justyny Foryś SP nr 27 w Bielsku-Białej, a trzecia dla Zespołu „Stokrotki” z ZSP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Nagrodzeni zostali również wszyscy uczestnicy przeglądu, a pozostali otrzymali drobny upominek oraz dyplom za udział w konkursie. Gospodarzem konkursu jak zwykle była Irena Edelman – dyrektor Spółdzielczego Centrum Kultury Best.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments