Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ręcznie wydmuchiwane szklane lampy – perfekcyjne w każdym detalu

Lampy szklane tradycyjnie wytwarzane były ręcznie, wykorzystując do tego kunszt najlepszych rzemieślników, którzy potrafili ujarzmić ten materiał, formując z niego niezwykłe kształty. Marka Gie El nie zrezygnowała z podobnego podejścia – tworzone lampy zachwycają kształtem różnokolorowych podstaw oraz kloszy, pięknie rozpraszając i barwiąc światło. W czym tkwi sekret piękna tych niezwykłych elementów wystroju?

W dużej mierze odpowiedzialna jest za to niedoskonałość gotowych produktów. O czym mowa? Oferowane przez Gie El szklane lampy są unikatowe, każda z nich jest nieco inna pod względem kształtu, zabarwienia szkła – różnią się między sobą ilością zatopionych w szklanej masie pęcherzyków powietrza, a także drobnymi subtelnościami. To wszystko decyduje jednak o pięknie tych produktów. Możesz urozmaicić swoje mieszkanie o wyjątkowe elementy oświetlenia – dalekie od tworzonych maszynowo modeli, które można znaleźć w większości sklepów.

Najlepsza odsłona nowoczesnego designu: szklane lampy do salonu

Szklane lampy do salonu kojarzą się z szykiem i ponadczasową elegancją. Jeśli dodatkowo uzupełnić projekt o inspirację naturalnymi strukturami oraz współczesnym designem, można otrzymać oryginalne w formie elementy użytkowego oświetlenia. Projektanci marki Gie El kierują się właśnie tymi wyznacznikami, tworząc oryginalne i stylowe elementy wystroju – doskonałe do pokoju dziennego, salonu, gabinetu czy jadalni.

W przestrzeni salonu można wykorzystać lampy wiszące – np. do oświetlenia najważniejszych punktów, takich jak stół jadalny, fotel do czytania, biurko czy meble wypoczynkowe. Nie warto jednak poprzestawać tylko na jednym źródle światła. Na stolikach kawowych, konsolach lub w innych newralgicznych miejscach można także ustawić lampę stołową. Elementy można do siebie dopasować kolorystycznie, ale nie jest to konieczne. Wykorzystanie ręcznie dmuchanego szkła w różnych punktach pomieszczenia będzie widoczne w subtelny i wysmakowany sposób.

Szklane lampy to także rozwiązanie na tyle praktyczne, że można wykorzystać je w kuchni. Tłuste zabrudzenia można łatwo usunąć z powierzchni szkła, a dzięki wykorzystaniu tego samego rodzaju oświetlenia, przestrzeń kuchni będzie korespondować z pozostałymi pomieszczeniami. Lampa wisząca z kloszem w formie bańki może być także zestawiona w skupisko dwóch lub trzech, ale podwieszonych na różnych poziomach. Dzięki temu stół jadalny będzie odpowiednio zaakcentowany, a jedzenie lub praca przy blacie będzie w pełni komfortowa i wygodna.

Szklane lampy – oświetl swoją przestrzeń w najlepszym stylu

Bardzo często oświetlenie tego typu wykorzystuje się także w sypialniach. Wizualna lekkość szkła, w połączeniu z przyjemnymi dla oka efektami świetlnymi sprawiają, że lampy szklane nowoczesne sypialnie mogą uzupełnić o funkcjonalny element dekoracyjny. Sypialnia jest miejscem wypoczynku, dlatego też wiele osób decyduje się na utrzymanie jej w możliwie jak najprostszej aranżacji. Lampa z kloszem z kolorowego szkła sprawdzi się znakomicie jako wizualne urozmaicenie pomieszczenia, wprowadzając zauważalny, ale wciąż wysmakowany akcent.

Cechą barwionego szkła, wydmuchiwanego tradycyjnymi metodami jest jego struktura – nieregularność koloru oraz obecność drobnych pozornych skaz. Samo szkło formowane jest w taki sposób, że każdy egzemplarz prezentuje się nieco inaczej. Lekko zdeformowany kształt docelowy jest jednak ważną cechą stanowiącą o wysokiej jakości lamp proponowanych przez Gie El. Nieregularne szkło przepuszcza światło w niepowtarzalny sposób, powodując jego załamania – dzięki temu po zmroku w sypialni można zbudować klimat sprzyjający wypoczynkowi.

Wysokiej jakości elementy, wykonane w oparciu o umiejętności doświadczonych rzemieślników oraz wyobraźnię projektantów marki wybijają się na tle produkowanych masowo elementów oświetlenia. Nowoczesne szklane lampy mogą prezentować się szykownie w każdym pomieszczeniu, stanowiąc nie tylko przyjemne dla oczu źródło światła, ale także urozmaicają aranżację o dodatkową fakturę. Warto postawić na nowoczesny design wywodzący się z fascynacji tradycyjnie wykorzystywanych materiałów.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments