Remis w batalii o tytuł

W czwartym finałowym meczu play-off hokejowej Extraligi Oceláři Trzyniec przegrali z Bílí Tygři Liberec po dogrywce. Tym samym w decydującej rozgrywce o tytuł mistrza Czech jest remis 2:2.

Wtorkowy pojedynek był bardzo wyrównany. W pierwszej tercji kibice nie zobaczyli gola, chociaż okazji nie brakowało. Częściej strzelali gospodarze, ale brakowało im skuteczności. W drugiej nadal trwała wymiana ciosów, tylko tym razem gościom udało się skierować krążek do bramki. W 37. minucie z dystansu przymierzył Marek Kvapil, po drodze “guma” odbiła się od Radana Lenca, zmieniając kierunek i myląc trzynieckiego bramkarza Šimona Hrubca.

Po stracie gola ekipa spod Jaworowego ambitnie goniła wynik, ale wyrównała dopiero w końcówce spotkania. David Cienciala w 58. minucie zdobył gola na 1:1 i do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. W 15. minucie przedłużonego czasu gry z dystansu trafił Tomáš Havlín, zapewniając zwycięstwo “Białym Tygrysom”.

Warto podkreślić, że najlepszymi zawodnikami zawodów zostali wybrani golkiperzy obydwu drużyn – Šimon Hrubec (Oceláři) i Roman Will (Bílí Tygři). Kolejny, piąty mecz finałowy, 26 kwietnia w Libercu a szósty 28 kwietnia w Trzyńcu.