Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Remont czechowickiego dworca za 47 mln zł. Wykonanie powierzono bielskiej „Przemysłówce”

Grafika: PKP SA

Wczoraj wyłoniono wykonawcę przebudowy dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach. Zostało nim Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA. Prace mają kosztować 47 milionów złotych.

29 września PKP SA poinformowało o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizację oczekiwanej od kilkunastu lat inwestycji. Kryterium wyboru była cena. Najniższą zawierała oferta bielskiej „Przemysłówki”. Opiewa na 47,28 mln zł. Do przetargu stanęły trzy inne firmy: Mostostal Warszawa, który spodziewał się 56 mln zł, Berger Bau Polska – prawie 63 mln zł i Texom – niemal 65 mln zł. Jak mówi naszej redakcji Ewelina Walkowicz, prezes BPBP, zaoferowana przez firmę cena jest na dziś realna. Wyższe oferty konkurencji, jak przypuszcza, wynikają z innego sposobu kalkulacji, a także z faktu, że te do Czechowic-Dziedzic mają dużo dalej, niż przedsiębiorstwo z Bielska-Białej.

Prezes BPBP zastrzega, że trzeba jeszcze poczekać na postawienie kropki nad i. Zanim PKP podpisze umowę z bielską spółką, musi dobiec końca termin składania ewentualnych odwołań przez oferentów.

Ewelina Walkowicz, prezes BPBP SA. Fot. Marcin Kałuski

Ewelina Walkowicz podkreśla, że wprawdzie nadchodzący remont czechowickiego zabytku nie będzie największym przedsięwzięciem BPBP, to będzie traktowany jako swoista wizytówka firmy. – To wspaniały zabytek. Mamy satysfakcję z tego, że będziemy mogli odnowić tak ważny i historyczny obiekt. Remont mu się należał już od dawna. Zapewniam, że odzyska dawny blask – stwierdza prezes BPBP SA.

Przypomnijmy, że bielska spółka to największy budowniczy w naszym regionie, choć działa w całej Polsce i także za granicą. W Czechowicach-Dziedzicach firma zrealizowała m.in. budowę oczyszczalni i centrum handlowego Stara Kablownia. Obecnie w Bielsku-Białej buduje Interaktywne Centrum Bajki i Animacji, a miesiąc temu zakończyła budowę najnowocześniejszego przedszkola (nr 4).

Jeśli umowa zostanie podpisana w spodziewanym terminie, prace nad remontem czechowickiego dworca ruszą niemal z marszu, bowiem już na przełomie października i listopada. Wykonawca na realizację będzie miał 15 miesięcy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pięknie
pięknie
2 miesięcy temu

Jak oferent wycenił robotę “tak nisko” – to zagadka największa. Dobrze pani prezes mówi, że cena na dziś jest realna, a co za rok, będzie aneks?