Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Remont DW 941 w Wiśle. Powstaje drugi most

Fot. z serwisu prasowego ZDW Katowice

Najnowsze wieści z remontu drogi wojewódzkiej nr 941 są takie, że zakończona została budowa mostu tymczasowego na rzece Wiśle, przy skrzyżowaniu z ulicą Bukową. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu wykonawca otrzyma pozwolenie na użytkowanie obiektu i ruch zacznie się odbywać po moście tymczasowym.

– Rozpocznie się wtedy rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu. To drugi most budowany w ramach przebudowy DW 941 na terenie Wisły. Pierwszy z nich, został ukończony i oddany do użytku w kwietniu tego roku – informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Niemal na całej długości przebudowywanego odcinka prowadzone są prace drogowe, takie jak budowa chodnika, układanie krawężników, zabudowa kolejnych warstw konstrukcji drogi z kruszywa i mas bitumicznych. Trwa także przebudowa infrastruktury należącej do kolei i budowa murów oporowych.

Przypomnijmy, iż umowę na przebudowę liczącego 5,1 km długości odcinka DW 941 w Wiśle, podpisano 14 grudnia 2018 roku. Umowa z konsorcjum firm IBM Podbeskidzie i M-Silnice, które wygrało przetarg opiewa na kwotę do 98,9 mln zł. Roboty rozpoczęły się wiosną 2019 roku i powinny zakończyć się do 15 października roku 2021.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments