Kultura i rozrywka Żywiec

Przemysław Borkowski z Kabaretu Moralnego Niepokoju w Lipowej! – DŻWIĘKOWE ZAPROSZENIE

Przemysław Borkowski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Fot. Materiał prasowy

Zapowiada się niezła gratka dla miłośników kabaretów, a zwłaszcza Kabaretu Moralnego Niepokoju!

W piątek (15 września) o 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej rozpocznie się spotkanie z Przemysławem Borkowskim, członkiem Kabaretu Moralnego Niepokoju.

To także autor powieści kryminalnych, w tym znakomicie przyjętej trylogii z psychologiem Zygmuntem Rozłuckim oraz serii z prokurator Gabrielą Seredyńską. I właśnie jego powieści będzie dotyczyć to spotkanie autorskie – mówi Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa, który dodaje, że wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Przemysław Borkowski: Urodził się w 1973 roku w Olsztynie. To pisarz i felietonista, który tworzył między innymi dla portalu Onet.pl, czasopism „Kariera” i „Przekrój”. Jego wiersze i opowiadania publikowano na łamach „Frondy”, „Odry” i „Twórczości”. Jest autorem powieści kryminalnych – trylogii z psychologiem Zygmuntem Rozłuckim: „Zakładnik”, „Niedobry pasterz” i „Widowisko” oraz serii z prokurator Gabrielą Seredyńską: „Rytuał łowcy”, „Śmierć nie ucieknie” i „Wieża strachu”. Oczywiście najbardziej znany jest jako członek Kabaretu Moralnego Niepokoju, gdzie liderem tej formacji jest Robert Górski.

Fot. UG Lipowa

google_news