Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Robot kuchenny – Kenwood, Bosch czy Zelmer?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad usprawnieniem procesu gotowania w kreatywny sposób? Nie musisz szukać dalej – roboty kuchenne mogą okazać się wszystkim, czego potrzebujesz. Ich specjalność to m.in. mielenie produktów mięsnych czy też wyciskanie soku z cytrusów. Przed zakupem dowiedz się, co zapewni Ci robot kuchenny Kenwood, Zelmer bądź urządzenia innych znanych producentów.

Robot kuchenny Kenwood czy planetarny Bosch lub Electrolux?

Na początku warto spojrzeć na nazewnictwo, jakim operują producenci tego typu urządzeń. Roboty kuchenne nie mają jednego klasycznego wyglądu, więc nie da się rozróżnić tych dwóch typów na pierwszy rzut oka. Podstawową informacją jest fakt, że każdy robot planetarny to robot kuchenny, lecz odwrócenie tego porównania byłoby już niekoniecznie trafne.

Charakterystyczna jest w tym przypadku konstrukcja, ponieważ starszy typ sprzętów posiada silnik wbudowany w podstawę urządzenia. Natomiast urządzenia planetarne, np. robot Kenwood KVL8320S, mają silnik w górnej części. Dzięki działaniu końcówki mieszadło obraca się wokół własnej osi i miesza zawartość całej misy. Działanie to przypomina obrót ciał niebieskich, co tłumaczy nazwę. Roboty te uważane są za o wiele bardziej wydajne, a zatem znajdziesz je na wyższej półce, wśród urządzeń marki Kenwood. Robot planetarny zwykle będzie też wyceniany drożej niż te standardowe.

Jaka moc robota będzie odpowiednia?

Możliwości robota są zależne od jego mocy, a więc dyktuje ona, czy za jego pomocą będziesz mógł przykładowo wyrabiać ciasto lub szatkować orzechy. Przyjmuje się, że moc silnika do 700 W oznacza przygotowanie do podstawowych zadań. Jeśli więc planujesz okazjonalnie wykorzystywać robota do pomocy w kuchni, będzie to odpowiedni wybór.

Im większa moc, tym więcej prądu pobierać będzie urządzenie. Dlatego też roboty kuchenne o mocy w zakresie od 800 do 1000 W nadadzą się do większości gospodarstw domowych, ponieważ poradzą sobie nawet z wymagającymi czynnościami. Znajdziesz je tutaj: https://www.neonet.pl/do-kuchni/roboty-kuchenne.html?producent=kenwood

Będą zarazem oszczędne i spełnią wszelkie oczekiwania. Jeżeli jednak planujesz zakup robota do profesjonalnego użytku, rozejrzyj się za urządzeniami dysponującymi mocą 1000 W i więcej, w konstrukcji planetarnej. Na stronie znajdziesz modele o zróżnicowanych parametrach.

Pojemność misy

Drugim bardzo ważnym aspektem jest pojemność misy roboczej. Wraca tutaj kwestia zastosowania. W przypadku małych posiłków dla jednej, maksymalnie dwóch osób misa do 3 litrów powinna być wystarczająca. Planujesz wyrób ciast? Zdecyduj się na co najmniej 4-litrową misę (przykład: Kenwood KM288). Dla większych rodzin powinna być brana pod uwagę misa o pojemności 4-6 litrów lub większa.

Akcesoria dodatkowe

Roboty kuchenne osiągają pełnię swoich możliwości, gdy mają w zestawie akcesoria pozwalające na wykonywanie wielu różnych prac. W połączeniu z odpowiednimi przystawkami robot potrafi m.in. kruszyć lód, kroić, siekać i rozdrabniać, miksować, ubijać i zagniatać ciasto, ucierać. Trzema wyróżniającymi się funkcjami są mielenie mięsa, wyciskanie soku oraz tarcie ziemniaków.

Robot Kenwood, a może inny?

Jak widać, roboty są w stanie zastąpić nawet kilkanaście różnych urządzeń, które byłyby wymagane do stworzenia dania. Potrafią przygotować ciasto, posiekać składniki do zupy czy sosu, a nawet zmiksować orzechy i owoce na pożywnego shake’a. Teraz pozostaje tylko wybór jednej z wiodących marek, takich jak Bosch czy Kenwood – robot kuchenny idealny dla Twojego domu już na Ciebie czeka.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments