Wydarzenia Bielsko-Biała

Rowerowy Puchar Reksia w Bielsku-Białej. Startowały nawet dwulatki!

Na bielskich Błoniach rozegrano dzisiaj Rowerowy Puchar Reksia. Do rywalizacji stanęło ponad dwustu uczestników, którzy mierzyli się z pumptrackiem i torem przeszkód. W zawodach brały udział nawet dwuletnie dzieci!

250 uczestników wystartowało dziś w Rowerowym Pucharze Reksia. To odbywająca się od 2021 roku letnia edycja największych Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. Młodsi zmagali się z asfaltowym torem przeszkód, starsi natomiast pojechali na pumptracku. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne pakiety startowe, a na miejscu obecna była również ciężarówka czekolady.

Nie obyło się bez małych wywrotek, szczególnie wśród dwulatków na rowerkach biegowych, ale jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, wystarczyło „podmuchać” kolanko czy rączkę i dzieci były w stanie dokończyć trasę przejazdu.

Największym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja młodszych dzieci. Większa część uczestników miała maksymalnie 8 lat. Zawody przebiegły bezproblemowo, w bardzo miłej atmosferze. Pogoda dopisała – mówią organizatorzy.

Tegoroczna edycja odbywała się pod patronatem Heleny Filek-Marszałek, prezes Fundacji Reksia oraz prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

google_news