Wydarzenia Oświęcim

Rozbudowali przedszkole

Siedziba Przedszkola Samorządowego w Domu Ludowym w Grojcu powiększy się o pięć sal o łącznej powierzchni 141 metrów kwadratowych. Dzieci wprowadzą się do nich po wakacjach.

Do pomieszczeń po przychodni zaadaptowanych na potrzeby przedszkola zostanie przeniesiony oddział ulokowany dotychczas w budynku Szkoły Podstawowej. Dzięki temu jej uczniowie nie będą musieli uczyć się na dwie zmiany mimo reformy oświaty, w wyniku której zwiększy się liczba klas. Przedszkole zyska salę dla najmłodszych dzieci o powierzchni 62 mkw., a także łazienkę z ubikacją, sypialnię (ewentualnie szatnię – decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła), pomieszczenie biurowe i magazynek na środki czystości. W czasie wakacji będą one urządzane, a przedszkolaki wprowadzą się do nich we wrześniu.

Inwestycja kosztowała prawie 210 tys zł. Objęła m.in. roboty rozbiórkowe i budowlane związane z przebudową pomieszczeń w istniejącym obiekcie, przebudowę wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i elektrycznej, docieplenie stropu, wymianę desek podłogi strychu oraz częściowe wyposażenia. Wszystkie te prace zostały zrealizowane bez ingerencji w funkcjonowanie przedszkola.Na tym adaptacja pomieszczeń się nie kończy. Na lato planowana jest przebudowa kuchni i wykonanie  windy towarowej, która posłuży do dostarczania posiłków.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments