Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Różnice między hotelem a apartamentem w Gdańsku

Trudno jest jednoznacznie określić, co konkretnie przyciąga tak wiele wakacyjnych turystów właśnie do Gdańska. Chyba najbardziej trafne słowo pada z ust samych mieszkańców miasta i jest nim: „Magia”. Każdy, kto je odwiedził, przekonuje się, że warto to zrobić przynajmniej raz w życiu. Taka rekomendacja tym bardziej zachęca do wyjazdu do Trójmiasta. Zanim jednak to zrobimy, powinniśmy się zastanowić czy zdecydować się na nocleg w hotelu, czy apartamencie?

Jak sprawa wygląda z apartamentem?

Zauważyć można wzrost popularności apartamentów na mapie Polski, a to w głównej mierze za sprawą korzystniejszych cen, które to kuszą odwiedzających poszczególne miejscowości, w tym oczywiście Gdańsk. Poza tym ten wariant oferuje pewnego rodzaju wolność i brak jurysdykcji (pomijając naturalnie właściciela nieruchomości). Jednakże trzeba mieć na uwadze, że apartament pozbawia nas bezpieczeństwa, które jest gwarantowane w przypadku hoteli. Trzeba też wspomnieć o często niekorzystnych lokalizacjach samych mieszkań, oddalonych od najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc.

Co zatem z hotelem?

W przypadku zdecydowania się na gdański hotel niwelujemy od razu ostatnią z wymienionych wad apartamentów, czyli problem z lokalizacją. Przeważnie obiekty hotelowe w mieście usytuowane są blisko popularnych dzielnic, a w razie konieczności przetransportowania się posiadają szybki i łatwy dostęp do miejskiej komunikacji. Co więcej, w porównaniu z apartamentami pobyt w hotelu związany jest ze znacznie większą ilością dostępnych atrakcji oraz udogodnień. Mowa tu, chociażby o:

  • opiece osoby sprzątającej,
  • możliwości skorzystania z pomocy portiera,
  • dostępie do hotelowej restauracji, która z uwagi na chęć zadowolenia gości cechuje się wysokim poziomem dań,
  • dostępie do salonu SPA,
  • możliwości wynajęcia nowocześnie zaaranżowanej sali konferencyjnej w przypadku podróży biznesowej.

Poza tym, gdy będziemy potrzebowali pomocy, zawsze możemy zwrócić się z prośbą do recepcjonistów, co nie będzie możliwe w przypadku wynajęcia apartamentu.

Podsumowanie

Trzeba na sam koniec podkreślić, że wybór noclegu jest tylko i wyłącznie kwestią indywidualną. Część osób będzie wolała pierwszy z omawianych wariantów, a część drugi. Najważniejsze jest to, abyście jak najlepiej wypoczęli i rozerwali się w tak niezwykłym mieście, jak Gdańsk. Szczególnie gdy są do tego wszelkie predyspozycje!

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o