Wydarzenia Cieszyn

Rozpoczęło się międzynarodowe święto teatru. Bieguni Olgi Tokarczuk w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

fot. Małgorzata Krawczyk

W sobotę, 1 października 2022 roku rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic. Tradycyjne święto teatru po obu stronach Olzy organizuje Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Oddział Regionalny w Cieszynie wspólnie ze stowarzyszeniem Člověk na hranici. W programie wydarzenia spektakle, spotkania z twórcami, warsztaty i lekcje teatralne dla dzieci, koncerty oraz wystawy. Festiwal potrwa do soboty, 8 października 2022 roku. 

W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyło się przedstawienie Bieguni, na podstawie powieści Olgi Tokarczuk, która zdobyła literacka nagrodę Nike oraz Międzynarodową Nagrodę Bookera. W bogatym zbiorze pozornie niezwiązanych ze sobą opowieści współczesnych i historycznych Tokarczuk obserwuje ludzi w ruchu oraz ludzi dążących do unieruchomienia życia przez odwieczną praktykę mumifikacji ciał. Reżyserem przedstawienia jest Michał Zadara, który w Biegunach Olgi Tokarczuk odnalazł innowacyjny sposób opowiadania , pozwalający opisać doświadczenie ludzkie w sposób autentyczny.

Spektakl Bieguni został wystawiony przez Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. W sztuce wystąpili: Sylwia Achu (gościnnie z Akademii Teatralnej w Warszawie), Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Bâ, Wiktor Loga – Skareczewski, Karina Seweryn, Ewa Skibińska i Barbara Wysocka, która za rolę w tym przedstawieniu została uhonorowana nagrodą aktorską 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments