Sport Wadowice

Sportowo i turystycznie

Fot. Bogdan Szpila

Dwa wyścigi na czas oraz rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II zorganizowali Klub Sportowy Aquila Wadowice i Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Przed południem, 1 października w Ponikwi rywalizowano na dystansie 5 km. Wieli startujących nie miało doświadczenia w szosowych zawodach. Na starcie stanęła między innymi rodzina Byrskich z Wadowic. O ile tata Artur to znany w Polsce kolarski ultramaratończyk, to córki – jedenastoletnia Inga i siedmioletnia Nadia debiutowały na kolarskiej wyścigowej trasie. Najstarszym zawodnikiem wśród seniorów był 77-letni Jan Białowąs z Wadowic. Nie tylko kibice, ale także kolarze nie ukrywali zaskoczenia widząc, że Mateuszowi Strzebońskiemu na trasie towarzyszył pies, bez trudu dotrzymując kroku pędzącemu rowerzyście. Po dotarciu na metę ulokowaną obok remizy OSP w Ponikwi, część uczestników pojechało dalej, by dotrzeć na Groń Jana Pawła II (890 m n.p.m.).

W kategorii kolarzy do 15 lat najszybsza była Hanna Strzebońska (Aqulia Wadowice), a dwa kolejne miejsca na podium należały do sióstr ByrskichIngi i Nadii. W tej samej kategorii wiekowej Wojciech Jurczak wyprzedził Bartosza Bednarza.

Kategorię seniorów wygrał Grzegorz Ziaja, drugie miejsce zajął Piotr Furmański (obaj TS Wilga Golkowice), a trzecie miejsce wywalczył Robert Tatar (Aquila). Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Jura, drugie miejsce zajęła Monika Dębowska, a trzecie Zofia Kluzik. Rywalizację oldbojów (+55) wygrał Jerzy Brańka wyprzedzając Jana Białowąsa.

Do rywalizacji stanęli również kolarze na rowerach elektrycznych. W konkurencji e-bike najszybszy był Maciej Jędra wyprzedzając Łukasza Kamińskiego.

Po południu na 6 kilometrową trasę wyścigu Ponikiew Time Trial wyruszyli zawodnicy i zawodniczki mający nie tylko znacznie większe doświadczenie, ale także dysponujący często markowym sprzętem. W rywalizacji kobiet Agnieszka Smaza wyprzedziła Sylwię Kowalczyk. W rywalizacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Mariusz Cukierski, drugi czas „wykręcił” Piotr Kukla, a trzecią pozycję zajął Wojciech Niewidok.

Komplet wyników na stronie https://rewosport.pl/?page_id=1820.

Fot. Bogdan Szpila.

Fot. Bogdan Szpila
navigate_before
navigate_next

google_news