Kultura i rozrywka Żywiec

Rozpoczną sezon pasterski w Rychwałdzie

Fot. Materiał prasowy

Już jutro (23 kwietnia) w Rychwałdzie rozpocznie się sezon pasterski w województwie śląskim. Zapowiadanych jest wiele atrakcji jak pokazy owiec, sery góralskie i dobra muzyka.

Wydarzenie rozpocznie się o 11.00 od części sakralnej. Na początek rozbrzmią trombity i dudy, a po nich odprawiona zostanie msza w oprawie góralskiej. O 12.15 organizatorzy zaproszą na pokazy obrzędów w kosorze jak liczenie, poświęcenie i okadzenie owiec, śpiew, modlitwa, błogosławieństwo zwierząt oraz ludzi. Będzie także dzielenie się serem. Część artystyczna rozpocznie się o 13.30 od wspólnego odśpiewania pieśni „Szumi jawor”. Potem zaprezentują się Wałasi, Grupa Śpiewacza KGW Ślemień, Kapela spod Czocha, przedszkolaki z Rychwałdu, uczniowie Fundacji Braci Golec i Kapela Jaworki. Będzie również wręczenie certyfikatów i umów na wypas dla baców i odznak zasłużony dla województwa śląskiego. O 15.30 zagra kapela Psio Crew. W trakcie imprezy nie zabraknie stoisk z rękodziełem i smakołykami regionalnymi przygotowanymi przez KGW z gmin Gilowice, Łękawica i Ślemień.

Honorowy patronat nad imprezą sprawuje marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, a organizatorami są: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Urząd Gminy Gilowice, Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach, Urząd Gminy Łękawica, Urząd Gminy Ślemień, Starostwo Powiatowe w Żywcu i Parafia św. Mikołaja w Rychwałdzie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
STOP KŁAMSTWU ŚLĄSKIEMU
STOP KŁAMSTWU ŚLĄSKIEMU
1 rok temu

Rychwałd w Małopolsce Zachodniej