Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Rusza Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert w Krzeszowie

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

To będzie wyjątkowa uczta muzyczna. Koncertem w kościele w Krzeszowie rozpocznie się 14. Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Koncert inaugurujący rozpocznie się w niedzielę (11 czerwca) o 15.30 w kościele MB Nieustającej Pomocy w Krzeszowie, gdzie wystąpią: Stanisław Dziewior (trąbka) i Władysław Szymański (organy).

Kolejne koncerty planowane są 9 lipca o 17.00 w kościele św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop, 6 sierpnia o 17.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach oraz 10 września o 16.30 w kościele św. Anny w Stryszawie Górnej.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest znany organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Z kolei partnerem jest Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments