Sport Czechowice-Dziedzice

Wielki sukces uczniów z ligockiej „Trójki” w tenisie stołowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie wywalczyli trzy tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w Finale Ogólnopolskim Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży w Zielonej Górze!

To wyjątkowe osiągnięcie, gdyż w zawodach startowało łącznie 77 zespołów szkolnych z całej Polski w 4 kategoriach (Igrzyskach Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyskach Młodzieży dziewcząt i chłopców).

Wcześniej – jak podkreślają w czechowickim ratuszu – reprezentanci szkoły z Burzeja musieli pokonać rywali na etapie gminnym, powiatowym, rejonowym i finale województwa śląskiego.

Ostatnim razem na najwyższym stopniu podium szkolnych zawodów ogólnopolskich stanęły z gminy Czechowice-Dziedzice również tenisistki stołowe SP nr 3 w Ligocie w 2012 roku.

Wyniki:

Igrzyska Dzieci (chłopcy)

1. miejsce SP 3 w Ligocie – Mateusz Orszulak i Mateusz Wiśniewski
2. miejsce SP 4 w Zielonej Górze (woj. Lubuskie)
3. miejsce SP 3 w Kołobrzegu (woj. Zachodniopomorskie)

Igrzyska Młodzieży (dziewczęta)

1. miejsce SP 3 w Ligocie (Twardawa Emilia, Lech Maja)
2. miejsce ZSP Dzięgielów (woj. Śląskie)
3. miejsce ZSP Gostynin (woj. Mazowieckie)

Igrzyska Młodzieży (chłopcy)

1. miejsce SP 3 w Ligocie – Szary Piotr, Gawlas Mateusz
2. miejsce SP w Niedrzwicy Dużej (woj. Lubelskie)
3. miejsce SP nr 1 w Działdowie ( woj. Podlaskie)

Wyjazd na finał ogólnopolski został sfinansowany ze środków gminy Czechowice-Dziedzice.