Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Rusza Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej! – Pierwszy koncert w Krzeszowie

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

Już w najbliższą niedzielę (20 czerwca) w Krzeszowie rozpocznie się XII Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Patronat medialny nad festiwalem objęli portal beskidzka24.pl i tygodnik “Kronika Beskidzka”.

Jak informuje Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie w ramach festiwalu zaplanowano cztery koncerty w kościołach w Krzeszowie (20 czerwca), Zawoi Przysłop (27 czerwca), Stryszawie Górnej (11 lipca) i Lachowicach (8 sierpnia).

Najbliższy koncert inaugurujący „Nieznane przestrzenie brzmieniowe” rozpocznie się w niedzielę (20 czerwca) o 15.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeszowie, gdzie wystąpią: Karolina Zielińska (hang), Wojciech Kwiatek (klarnet) i Wacław Golonka (organy). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

Dodajmy, że patronat honorowy nad festiwalem objął profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Kierownikiem artystycznym festiwalu, tak jak w poprzednich latach, jest znany organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami są: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi.

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments