Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Cieszyn: Automatyczny defibrylator u policjantów

W poczekalni budynku Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, zamontowano urządzenie AED, czyli  automatyczny defibrylator zewnętrzny. Zastosowanie tej aparatury stanowi skuteczną metodą zwiększenia szansy przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca.

Czynności ratownicze wykonane tym sprzętem w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności, zwiększają szansę na przeżycie w 70 proc. przypadków. Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy.

AED coraz częściej możemy spotkać w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp oraz prostota obsługi. Został skonstruowany, by służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych. Wszystko po to, by w sytuacji zagrożenia, każdy mógł go użyć i tym samym uratować ludzkie życie.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

3-5 minut to okrutnie mało czasu aby każdy mógł użyć defibrylator.