Wydarzenia Cieszyn

Szpital Śląski: Cenna aparatura dla oddziału chirurgii

Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wzbogacił się o kolejną aparaturę medyczną. W zakupie cennego sprzętu partycypowała Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Zakupiono videoduodenoskop z kolumną. To urządzenie medyczne, które służy do specjalistycznych badań i zabiegów operacyjnych na drogach żółciowych i trzustkowych. Choroby przełyku, żołądka, dróg żółciowych, trzustki i jelit, są niestety coraz częściej spotykane wśród naszego społeczeństwa. Powstają coraz to nowe programy badań przesiewowych mające na celu jak najwcześniejszą diagnostykę chorób układu pokarmowego. Zastosowana technika video pozwala na lepszą, szybszą i trafną diagnostykę. Dzięki wykorzystaniu tej aparatury możliwe jest przeprowadzenie skomplikowanych zabiegów z równoczesna archiwizacją choroby pacjenta.

Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego wydatkowała na zakup aparatury 60 tys. zł. Koszt ogólny to 85 320 zł.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kiro
kiro
1 rok temu

Ciekawr czy w tym szpitalu też tak było….

– Lekarz u nas nie musiał się nawet zatrudniać w różnych szpitalach. Wystarczyło, że wziął dyżury na oddziale covidowym, kilka na izbie przyjęć i konsultował zakażonych pacjentów na innym oddziale, i potrafił wyciągnąć w ten sposób jakieś 80 tys. zł brutto miesięcznie. Pielęgniarki wcale nie zarabiały gorzej – mówią w jednym z wrocławskich szpitali. – Medycy dzięki pandemii bardzo zyskali finansowo. Zarabiali wyśmienicie. To były gigantyczne kwoty.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  kiro

O ile kwoty są prawdziwe a i wyjątkowe. W spółkach skarbu państwa też znakomicie zarabiają. Ile zdrowia stracili na pierwszej linii frontu a w innych miejscach nie?