Wydarzenia Bielsko-Biała

Rusza kolejna edycja projektu „Spektakle bez barier” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Fot. Dorota Koperska

8 czerwca rusza kolejna, już jedenasta, edycja projektu „Spektakle bez barier” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

– Dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu przygotowaliśmy przedstawienia i szereg innych ciekawych wydarzeń z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy – przybliża Joanna Feikisz, kuratorka projektu.

Pierwsze zaplanowane wydarzenie to przedstawienie pt. „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza – pełna rozmachu musicalowa inscenizacja z muzyką na żywo, przenosząca widzów w świat magii i iluzji, a także żydowskich tradycji i obyczajów.

Pokaz spektaklu z audiodeskrypcją (słownym opisem treści wizualnych) poprzedzony będzie spotkaniem warsztatowym dotyczącym scenografii i przestrzeni scenicznej, z użyciem makiet dotykowych, stworzonych w pracowniach teatru specjalnie na potrzeby warsztatów z osobami niewidomymi.

Fot. Dorota Koperska

– Kolejna propozycja, tym razem dla widzów z dysfunkcjami słuchu, to znakomity komediowy przebój – „Hotel Westminster” z tłumaczeniem na język migowy, na który zapraszamy 11 czerwca – mówi Joanna Feikisz.

W ramach projektu zaplanowano także spotkania z artystami, z autorką książki „Głusza” Anną Goc, warsztaty tematyczne, poznawanie kulis zabytkowego budynku Teatru Polskiego i wiele innych.

Projekt dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej TUTAJ.

Fot. Mateusz Taranowski

Fot. Dorota Koperska

google_news