Bielsko-Biała Na sygnale

Jasienica: Samochód uderzył z impetem w przystanek | ZDJĘCIA

Nad ranem na ul. Cisowej w Jasienicy samochód osobowy staranował przystanek. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję. Na szczęście na przystanku nie było pasażerów.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 4.23. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że w samochodzie podróżowała tylko kobieta i jest już poza pojazdem. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy i wsparcia psychologicznego kobiecie – powiedział nam asp. sztab. Artur Byrski z JRG2 w Bielsku-Białej

Zespół ratownictwa medycznego przebadał kobietę, nie było konieczności hospitalizacji. Kierująca samochodem osobowym marki lancia, poruszała się ul. Cisową od strony centrum Jasienicy. W pewnym momencie utraciła panowanie nad kierowanym pojazdem, samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył z impetem w kosz na śmieci i wiatę przystanku.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, sprawczyni zdarzenia była trzeźwa. Kobieta tłumaczyła, że jakieś zwierzę, być może kuna przebiegało przez drogę, ale na jezdni nie było żadnych śladów hamowania, a droga była prosta. Najprawdopodobniej na chwilę zasnęła za kierownica auta. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z JRG2, OSP Jaworze, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

google_news