Wydarzenia Wadowice

Rusza nowy PSZOK w Wadowicach

Fot. UM Wadowice

Od poniedziałku (4 marca) swoją działalność rozpoczyna PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Wadowicach.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, PSZOK zlokalizowany jest przy ul. Wojska Polskiego 121 w m. Wadowice, a czynny będzie w poniedziałki, środy i piątki od 7.00 do 15.00, wtorki i czwartki od 10.00 do 18.00 i w trzecią sobotę miesiąca od 7.00 do 13.00. Nowy PSZOK w Wadowicach kosztował prawie 3 mln zł i zastąpi dotychczasowy zlokalizowany w Choczni.

– Wadowicki PSZOK jest nowoczesny i proekologiczny. Każdy mieszkaniec może tutaj zawieźć odpady budowlane – tona w ciągu roku – i „duże gabaryty” – również tona w ciągu roku, ewentualnie także zwykłe posegregowane śmieci, jeśli spóźni się z ich wystawieniem i nie będzie chciał czekać na kolejny termin odbioru. Każdy rodzaj odpadów znajdzie się w odpowiednio do tego przeznaczonych i zabezpieczonych kontenerach, które będą, podobnie jak na wadowickich osiedlach, regularnie wywożone na wysypisko w Choczni. Na terenie PSZOK powstał również ogród deszczowy ze specjalnym miejscem edukacyjnym, w którym będziemy organizować proekologiczne zajęcia dla dzieci – podkreślają samorządowcy z Wadowic.

google_news