Wydarzenia Sucha Beskidzka

Rusza Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie! SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Fot. GOK Stryszawa

Sporo atrakcji, i to nie tylko muzycznych, szykuje się podczas 27. Święta Zabawki Ludowej w Stryszawie, które potrwa od 31 maja do 2 czerwca.

Pierwszego dnia, czyli w piątek (31 maja) organizatorzy zapraszają o 17.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej na zabawkę wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród do Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie.

Oficjalne otwarcie święta planowane jest kolejnego dnia, czyli w sobotę (1 czerwca), o 14.00. Na początku wystąpią dziecięce i młodzieżowe grupy konkursowe. Potem zaprezentują się Kapela Spod Jałowca ze Stryszawy, Akademia Sportu Fit Motiv w pokazie cheerleaderek, Step Up Akademy w pokazie tańca, dziecięcy zespół regionalny Malikowski Groń z Grzechyni i Kapela Susko Muzyka. Około 18.00 na scenie zagra Kapela Kosor. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Cerekwicka z zespołem, która swój koncert rozpocznie o 19.30. Po jej występie około 21.30 organizatorzy zaproszą do wspólnej zabawy pod gwiazdami z zespołem Contra Band, która potrwa do późnych godzin nocnych.

Również i w ostatnim dniu nie zabraknie atrakcji. Świętowanie rozpocznie się o 14.00 od koncertu Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa. Potem publiczność będzie mogła podziwiać występy zespołów regionalnych: Lipowianie z Lipowej, Juzyna z Zawoi i Zbyrcok z Juszczyna. Około 17.00 czeka nas niezła dawka śmiechu, a publikę do łez na pewno rozbawi występ popularnego Kabaretu Jurki. Po nim zagra Kapela Ogórki, a około 20.30 na zakończenie imprezy na swój koncert zaprosi Kordian z zespołem.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie imprez towarzyszących jak pokazy tworzenia drewnianych zabawek ludowych z warsztatami, kiermaszów sztuki ludowej, rękodzieła artystycznego i gastronomicznych. Dzieci będą mogły skorzystać z wesołego miasteczka, ścianki wspinaczkowej i licznych animacji. Dla chętnych planowane są przejazdy specjalną kolejką turystyczną na trasie: Stryszawa Górna – Stryszawa Dolna (sobota i niedziela od 13.30 do 20.30; kurs o 13.30 wyjazd spod Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej, a później tylko przejazdy pętlą z miejsca imprezy i z powrotem). Ponadto Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej zaprasza w niedzielę od 14.00 a 17.00 na wystawę pokonkursową.

Organizatorami 27. Święta Zabawki Ludowej są Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Urząd Gminy Stryszawa i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Fot. GOK Stryszawa

google_news