Bielsko-Biała Sport

Ruszył projekt BKS Stal Kids

BKS Stal Kids to nowatorski projekt w skali naszego regionu, którego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców w wieku od 4 do 9 roku życia poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe o charakterze korekcyjno-sportowym. Na treningi składa się szeroki wachlarz ćwiczeń, gier zespołowych i zabaw usprawniających oraz rozwijających pasję do ruchu, sportu i piłki nożnej, piłki siatkowej itp.

Inicjatywa BKS Stal Kids to pierwszy krok w stronę kształtowania odpowiedniej koordynacji ruchowej oraz prawidłowych postaw psychofizycznych u najmłodszych. Wyznajemy zasadę, iż najlepsze rezultaty są wypracowywane w atmosferze wspólnej zabawy i integracji dziecka z rodzicem/opiekunem oraz innymi dziećmi pod opieką profesjonalnego instruktora.

Zajęcia prowadzone są w bezpiecznym środowisku, w hali przy ul. Rychlińskiego 19 oraz – co najważniejsze – w przyjaznej atmosferze przy wykorzystaniu specjalnego, uwzględniającego potrzeby najmłodszych sprzętu treningowego.

BKS Stal Kids obowiązuje następujący podział na grupy wiekowe:

  • 4 – 6 Lat (Maluchy). Trenerzy: Dominik Chmiel i Jagoda Kachel
  • 7 – 9 Lat (Starszaki) Trenerzy: Tomasz Gala i Dominik Chmiel

Zajęcia BKS Stal Kids będą odbywać się raz w tygodniu, w każdą sobotę. O 9.00 prowadzone są treningi dla grupy Maluchów (4-6 lat), z kolei o 10.30, dla grupy Starszaków (7-9 lat).

Każda grupa szkoleniowa swoje zajęcia odbywa raz w tygodniu. Czas trwania jednostki treningowej to 75 minut. Nabór do grup odbywa się przez cały rok. Każdy nowy uczestnik zajęć dołącza do odpowiedniej grupy wiekowej i realizuje rozpoczęty wcześniej program. Opłata za miesiąc zajęć wynosi 100 zł.

Kontakt:

  • Dominik Chmiel, koordynator BKS Stal Kids: 510-081-452
  • Bartłomiej Malec, dział organizacji: 690-900-993, [email protected]
google_news