Sport

Ruszyła bielska serie B – ZDJĘCIA

Najdłużej na powrót do ligowych zmagań musieli poczekać futboliści bielskiej klasy B. Po długiej zimowej przerwie w końcu mogli wybiec na murawę i zaprezentować swoje umiejętności.

Po rundzie jesiennej wiadomo było, że emocji wiosną nie zabraknie. W czubie tabeli zrobiło się bardzo ciasno i na koniec pierwszej części sezonu aż 4 ekipy zgłosiły aspirację do walki o awans. Wśród nich znalazły się drużyny LKS-u Sokół Zabrzeg i Gronia Bujaków, których starcie otworzyło rundę wiosenną.

Okrzyknięte hitem kolejki starcie nieco sparaliżowało obie ekipy, które do meczu podeszły niezwykle ostrożnie i nie przypominały drużyn znanych z jesieni. Goście początkowo skupili się na rozbijaniu ataków i próbowali groźnie kontrować. Gospodarze starali się grać rozważnie i spokojnie, czego efektem była zdobyta w 32. minucie bramka.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Goście śmielej zaatakowali, ale to gospodarze zdołali podwyższyć wynik. Po godzinie gry Groń nawiązał kontakt po pewnie wykonanym przez Śleziaka rzucie karnym. Podrażnieni piłkarze Sokoła nie dali jednak się doścignąć i zaaplikowali przyjezdnym kolejne 3 trafienia, ostatecznie pokonując ich 5:1

LKS Sokół Zabrzeg 5 : 1 LKS Groń Bujaków