Wspaniały pierwszy set, ale potem było coraz gorzej…

Siatkarki BKS BOSTIK odpadły z rywalizacji o mistrzostwo Polski, przegrywając drugi mecz z Developresem Rzeszów. Bielszczankom pozostaje gra o siódme miejsce.

W pierwszym secie licznie zgromadzeni w hali pod Dębowcem bielscy kibice przecierali oczy ze zdumienia. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka grały znakomicie, a faworyzowane rzeszowianki zdawały się bezradne. Zaczęło się od 5:1, po chwili było 10:3, trener Stephane Antiga prosił o czas, ale przewaga gospodyń wcale nie topniała. Pierwszy set skończył się pewnym zwycięstwem bielszczanek i kibice zastanawiali się, czy to BKS jest taki dobry, czy Developres taki słaby.

Odpowiedź dały kolejne sety. Wydaje się, że w pierwszej partii zespół z Bielska-Białej wykrzesał z siebie maksimum możliwości. Może pomógł też element zaskoczenia, bo w pierwszym składzie rozpoczęły Karina Chmielewska i Magdalena Janiuk. Potem brakło już sił, a i zaskakiwać już nie było kim. Za to siatkarki z Rzeszowa spisywały się coraz pewniej, pokazując swoje nieprzeciętne umiejętności, choć na parkiecie nie pojawiła się przeziębiona Malwina Smarzek. Klasę pokazała jednak (po nieudanym początku) Jelena Blagojević, która zakończyła mecz z 17 punktami na koncie. Wśród gospodyń najskuteczniejsza była Aleksandra Kazała – zdobywczyni 16 punktów.

BKS odpada więc w ćwierćfinale, ale bielszczanki tanio skóry nie sprzedały: w Rzeszowie przegrały dopiero w tie-breaku, u siebie też walczyły dzielnie i momentami grały wspaniałą siatkówkę. Docenili to kibice, którzy po końcowym gwizdku nagrodzili zawodniczki swojej drużyny solidną porcją braw.

W rywalizacji o siódme miejsce BKS zmierzy się z przegranym z pary Chemik Police – UNI Opole. Chemik wygrał pierwszy mecz, drugi zostanie rozegrany jutro. Można oczywiście z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, że rywalem podopiecznych trenera Piekarczyka będą opolanki.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3 (25:16, 20:25, 20:25, 13:25)

BKS BOSTIK: Kazała, Janiuk, Pierzchała, Chmielewska, Orvosova, Szlagowska, Drabek (libero), Mazur (libero), Borowczak, Bartkowska, Polak, Świrad.