Kultura i rozrywka Żywiec

Ruszyła kolejna edycja “Mieszkam w Beskidach”

Fot. GOK Świnna

Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej poinformował o rozpoczęciu 29. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”.

Mieczysław Krzak, dyrektor GOK  w Świnnej, przypomina, że tradycyjnie głównym tematem prac powinny być Beskidy.

Jak co roku nie narzucamy i nie określamy rodzajów technik plastycznych. Może to być rysunek, szkic, akwarela, korzenioplastyka, rzeźba, makieta, malarstwo na szkle, bibułkarstwo, makrama, linoryt, fotografia, grafika komputerowa, filmy video, kolaż, poezja, relacje z wycieczek czy opowiadania. Jedyne wymogi jakie mamy to fakt, że nadsyłane prace powinny być wykonane samodzielnie i nie mogą brać udziału w innych konkursach – zaznacza dyrektor Mieczysław Krzak.

Uczestnikiem konkursu może być każdy i to bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Prace oceniane będą przez jury w sześciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat, 16 – 18 lat i powyżej 18 lat. Oficjalne ogłoszenie wyników wstępnie planowane jest na przełom kwietnia i maja przyszłego roku.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 31 stycznia 2022 roku na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej, ul. Wspólna 13, 34-331 Świnna. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 33 863 80 71, 502 719 906 lub na stronie internetowej: TUTAJ.

google_news