Sport Żywiec

Rychwałd, Żywiec: I znowu medal!

Marek Stokłosa, 13-letni modelarz z Rychwałdu, zdobył kolejny medal. Tym razem było to srebro przywiezione z Mistrzostw Polski Pływających Modeli Redukcyjnych, które odbyły się w trzeci weekend czerwca w Chojnowie koło Wrocławia.

Komplet z medalem stanowi tytuł wicemistrza Polski juniorów w kategorii modele makiet żaglowych. 13-latek pojechał na zawody z modelem francuskiego trimarana IDEC.

Dodatkowo nastolatek stanął w szranki w kategorii wyścigowe modele żaglowe RG 650 (chodzi o długość kadłuba w milimetrach) i zajął piąte miejsce.

W mistrzostwach wziął także jego instruktor z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, Bohdan Śliwa, zdobywając brąz i tytuł wice wicemistrza seniorów modeli makiet żaglowych. Tak jak jego podopieczny startował z modelem trimarana IDEC.