Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Są pieniądze na drogi. Pocztowa i Startowa zostaną dokończone

Ulica Pocztowa. Fot. Jacek Kachel/UM Bielsko-Biała

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej otrzyma dofinansowanie na realizację drugiego etapu modernizacji ulic Pocztowej i Startowej. Z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych przeznaczona zostanie na tę inwestycję kwota 5,9 mln zł. Postulowana przez mieszkańców do pilnego remontu ul. Akademii Umiejętności znalazła się na liście rezerwowej. Powiat otrzyma z kolei ponad 9 mln zł.

5,9 mln zł z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych – 2 mln zł teraz i 3,9 mln zł w 2024 r przeznaczone zostanie na II etap rozbudowy ul. Startowej i Pocztowej w Bielsku-Białej. To jedyny projekt dofinansowany na terenie miasta. Modernizacja ul. Akademii Umiejętności drugi rok z rzędu znalazła się na liście rezerwowej. Do rozbudowy przeznaczony zostanie dotychczas niezrealizowany odcinek ul. Pocztowej – od Jemiołowej do Startowej – oraz odcinek ul. Startowej – od Pocztowej do posesji nr 48. Łącznie rozbudowany zostanie ciąg o długości ponad 1 km.

Do samorządów województwa śląskiego trafi 139,1 mln zł. Powiat bielski z obecnego rozdania otrzyma z kolei ponad 9 mln zł, które przeznaczone zostaną m.in. na przebudowę ul. Sportowej w Bestwinie (blisko 1,3 mln zł), przebudowę drogi powiatowej i ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach (5 mln zł) oraz przebudowę drogi łączącej Czechowice, Bestwinę, Dankowice i Jawiszowice (prawie 3 mln zł).

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments