Wydarzenia Bielsko-Biała

Sąd w miejscu liceum. Wkrótce ruszy inwestycja

Fot. Wojciech Małysz

W trzy lata budynek osierocony przez IV Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej ma się zmienić w nowoczesną siedzibę bielską sądu.

W poniedziałek na konferencji prasowej w w Bielsku-Białej ogłosił to wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak podkreślił – decyzja zapadła kilka dni temu po akceptacji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Budynek zostanie gruntownie zmodernizowany oraz zostanie dobudowana nowa część, od strony aresztu śledczego. W sądzie znajdą się między innymi dwa wydziały karne, zlokalizowane do tej pory na ulicy 1 Maja i Bogusławskiego. Nie będzie co prawda możliwości, by osadzeni mogli bezpośrednio przejść do sądu, nie wychodząc na zewnątrz, ale będzie dużo łatwiej. Na Słowackiego przeniesie się w sumie 150 pracowników i 20 sędziów. Znajdzie się tu 14 sal rozpraw. Wartość inwestycji wynosi prawie 57 milionów złotych. Jej realizacja ma trwać 3 lata.

Na konferencji poza wiceministrem Wójcik wystąpili Stanisław Szwed – wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, wicewojewoda Jan Chrząszcz oraz prezes Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej Andrzej Trzopek. Ten ostatni podkreślał, że warunki będą teraz lepsze nie tylko dla pracowników sądu, ale przede wszystkim dla mieszkańców.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krycha
krycha
1 rok temu

Przed powstaniem województwa bielskiego w tym budynku był i sąd i tzw.prezydium rady narodowej. Dopiero potem w 1975 roku w budynku mieścił się KW PZPR, a potem liceum. Dobrze, że powraca sąd na swoje dawne miejsce.