Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Milczący marsz na rynku

Fot. Bogdan Szpila

Blisko dwieście osób przemaszerowało przez wadowicki rynek protestując przeciwko braku reakcji rządu na przedłużający się strajk nauczycieli.

Nie było przemówień, okrzyków ani żadnych innych form protestu poza marszem, milczeniem i kilkoma banerami. Nauczyciele zapowiedzieli kolejne marsze protestacyjne. Najbliższy jutro, wtorek16 kwietnia o godzinie 17.00, również na Placu Jana Pawła II.

Autorem fotoreportażu jest Bogdan Szpila.

Fot. Bogdan Szpila

google_news
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
5 lat temu

Dziękujemy panie Bogdanie. To dla nas bardzo ważne, że i Wy dziennikarze jesteście z nami. Trwamy w strajku 11 dzień i nie poddamy się. Po latach zastraszania nas nauczycieli zebraliśmy w sobie odwagę i mówimy : Walczymy o godność!

Tadeusz
Tadeusz
5 lat temu

@Dariusz Nie przeceniaj swojej przebiegłości.Uwagi tyle poświęcam bękartom Marksa i Gramsciego.I poświęcał będę bez względu na czerwony skowyt.

Tadeusz
Tadeusz
5 lat temu

Nie wyszła „ulica”, będzie „zagranica?” Broniarz wzywa posiłki z Międzynarodówki Edukacyjnej: „Walczymy o demokrację”Mówię w imieniu Education International (Odile Cordelier z ETUCE/EI)- 32 milionów związkowców, nauczycieli ze 174 krajów, broniących równości i demokracji. Nauczyciele w Polsce mają nasze pełne wsparcie i powinni mieć pełne wsparcie ministerstwa. Powinno ono zapewnić im godne wynagrodzenie, które umożliwi im godne życie i wykonywanie najważniejszej pracy w tym kraju. ZNP, nauczyciele z Polski – EI stoi ramię w ramię z wami, obok was i popiera was z całej siły. Po zwycięstwo!”… I na Kowno,można by dodać.To mówiłem ja…”strzelony w prącie za dwa tysiące”…Wesołego Jajeczka.

pic.twitter.com/54oLuRPMq2

Dariusz
Dariusz
5 lat temu
Reply to  Tadeusz

Nie, strzelony w co innego niekoniecznie do wątpliwego, prymitywnego rymu. Już parę osób o tym mówiło. Po co tyle uwagi pan Tadeusz poświęca nauczycielom jak to gówniarze, którzy niewiele mogą wywalczyć?

Georg
Georg
5 lat temu

Cała ta hołota pseudo-pedagogów, którzy porzucili swoich wychowanków w czasie egzaminów, powinna zostać przez dyrektorów szkół wyrzucona z pracy na zbity pysk.

Tadeusz
Tadeusz
5 lat temu

Menażeria Broniarza miała rozpocząć bunt antypisu. Gdyby im się udało, to podobne działania podjęli by inni. Ale ponieważ nie ma pierwszego kroku to i nie będzie następnych, przynajmniej na razie. Nie mniej, ten strajk pokazał zupełnie nową linię podziału społecznego. Dorosły PiS i infantylny Antypis. Dziecku po prostu wielu rzeczy nie można wytłumaczyć w tym również i tego że jest po prostu gówniarzem.Gówniarze rzadko są w stanie osiągnąć swoje cele i nie są bynajmniej szczególnie groźnym przeciwnikiem. Infantylizm w szkole nie jest niczym nowym. Towarzysz S.B. nie przewidział, podobnie jak nie przewidziała tego Targowica,że notowania polecą na łeb na szyję,… Czytaj więcej »

Maturzysta
Maturzysta
5 lat temu

Nauczyciele już poczuli pierwszy TYSIĄC MINUS BRONIARZA. Kto z urzędników w Polsce dostał podwyżkę ponad 20% ? Przestańcie się już kompromitować.

Dariusz
Dariusz
5 lat temu
Reply to  Maturzysta

Lepiej by było abyś był po studiach i to pełnych pedagogicznych. Wtedy nie porównywałbyś pracy nauczyciela z pracą urzędnika.

Miejscowy
Miejscowy
5 lat temu
Reply to  Dariusz

Przecież to są najłatwiejsze studia więc po co grasz jakiegoś inteligenta… nauczycielu ryczącego jak krowa podczas egzaminów.

Dariusz
Dariusz
5 lat temu
Reply to  Miejscowy

Skąd masz taką wiedzę? Ze słyszenia czy przeczytałeś gdzieś w komentarzach Tobie podobnych? Najłatwiejsze studia to np. ochrona środowiska. Aby uczyć, trzeba coś samemu umieć a nie da się umieć na łatwiźnie. Na przykład chcąc uczyć matematyki, chemii itp. a tacy nauczyciele są. Chcąc uczyć trzeba nieustannie się dokształcać. Aby się wypowiadać o najłatwiejszych studiach, które może same przychodzą trzeba liznąć trochę niekoniecznie studiów nauczycielskich ale najlepiej się o nie otrzeć. Niekoniecznie trzeba być nauczycielem ryczącym jak byś chciał sprowadzać sprawę na ten poziom. Nawet nauczyciel ryczący to cały czas nauczyciel na chwilę sięgający po farsę. Ale to trzeba rozumieć,… Czytaj więcej »

Miejscowy
Miejscowy
5 lat temu
Reply to  Dariusz

Trochę empatii… Tak jak nauczyciele w stosunku do uczniów…

Dariusz
Dariusz
5 lat temu
Reply to  Miejscowy

Tak bez oglądania się na innych. Tak po prostu od siebie. W komentarzach nie musi być personalna agresja, walenie na odlew.

Podatekodkorepetycji
Podatekodkorepetycji
5 lat temu

Sami nauczyciele z rodzinami…takie macie poparcie społeczne. Jaja z edukacji to sami zrobiliście. Znam sporo nauczycieli i większość niechce strajkować, ale są praktycznie zmuszeni przez organizatorów. Większość też twierdzi, że na wypłatę nie narzeka, a pracują dopiero kilka lat, ale wiadomo jak wpadną dodatkowe pieniądze to fajnie.

Dariusz
Dariusz
5 lat temu

Zależy gdzie się przeczyta o ilości biorących udział w strajku i o zarobkach nauczycieli. Bo jeden z portali wadowickich pisze, że protestujących było niecałe 100 osób i że strajk wygasa w powiecie a inny, że było ponad 200. Ten portal co tak umniejszył znaczenie protestu nie odważył się już napisać, że większość nauczycieli nie narzeka na wypłatę szczególnie ci pracujący krótko. Najlepiej trzeba być samemu i policzyć obecnych na rynku w Wadowicach oraz podać w której szkole są zarobki tak wysokie, że nauczyciele z krótkim stażem nie narzekają. Zmuszanie do strajku jest karalne i jeśli masz tak szerokie znajomości z… Czytaj więcej »

Dariusz
Dariusz
5 lat temu

Przeciwko brakowi reakcji rządu na strajk nauczycieli nie trzeba milczeć nauczycielom w marszu milczenia. Zbyt długo nauczyciele milczeli w sprawie swojej sytuacji finansowej a przede wszystkim w sprawie posłusznie wdrażanej reformy edukacji. Ten system edukacji wymaga nie od dziś zreformowania w reformie. Tak naprawdę nie wiadomo co znaczy hasło: “Program partii programem edukacji”. Przypomina się powrót do haseł z niesłusznej przeszłości.

Albin
Albin
5 lat temu
Reply to  Dariusz

Pensje nauczycieli są adekwatne do ich pracy, a oglądając popisy wokalne to stwierdzam, że są zbyt wysokie.