Wydarzenia Cieszyn

Sadysta z wiatrówką

Fot. Przychodnia Weterynaryjna Wickowskich w Wiśle

Zwyrodnialec strzelał ze sportowej wiatrówki do kota. Zdaniem obrońców praw zwierząt, sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem.

Do lecznicy weterynaryjnej w Wiśle trafiła kotka. – Przybłąkała się do naszych klientów. Właściwie do czasu jej odłowienia przychodziła tylko do nich na jedzenie. Mówili, że jest wychudzona i mocno wystraszona. Postanowili ją wysterylizować. Kiedy była przygotowywana do zabiegu, zorientowaliśmy się, że wcześniej została postrzelona – opowiada Aleksandra Wickowska, lekarz weterynarii i współwłaścicielka Przychodni Weterynaryjnej Wickowskich w Wiśle. Na prześwietleniu lekarze zauważyli śrut ze sportowej wiatrówki, w pobliżu kręgosłupa. Prawdopodobnie rany na jej ciele powstały kilka tygodni wcześniej. Kotka szybko trafiła na operacyjny stół. Sprawca obszedł się z nią wyjątkowo okrutnie. – Z jej małego ciałka usunęliśmy śrut. Strzelano do niej ze wiatrówki, z bliskiej odległości. Śruty były dość płytko w ciele. Nie sądzę więc, że broń była dobrej jakości. Po każdym strzale, sprawca prawdopodobnie musiał ponownie przeładować wiatrówkę. To zajęło mu kilkanaście sekund. Dlaczego kot w tym czasie nie uciekł? Postrzał nie spowodował u niego paraliżu – zastanawia się Aleksandra Wickowska. Najprawdopodobniej kot został schwytany przez bandytę. I zamknięty w pomieszczeniu bądź klatce, skąd nie miał możliwości ucieczki. Sprawca celował z góry, pięć razy trafił. Nie zabił, ale także nie udzielił żadnej pomocy. Zapewne wypuścił kotkę myśląc, że skona gdzieś w okolicy…

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat za kratkami. Kotka teraz dochodzi do siebie. Sprawą prawdopodobnie zajmie się policja.

Fot. Przychodnia Weterynaryjna Wickowskich w Wiśle
Fot. Przychodnia Weterynaryjna Wickowskich w Wiśle
navigate_before
navigate_next

google_news
45 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
4 lat temu

Powinien sobie w łeb strzelić…lepszy byłby pożytek..padalec cholerny!!!

Audi
Audi
4 lat temu

To mógł być jakiś bezmózgowy d***l ze starego BMW 3

FRANEK
FRANEK
4 lat temu

“ludzie” jacy ludzie przecież to prymityw i buraki bo żeby zrobić jaką kol-wiek krzywdę zwierzęciu obojętnie czy to dużemu czy małemu to trzeba być naprawdę prymitywnym prymitywem

Andrzej Z
Andrzej Z
4 lat temu

Czy nie wiecie że przez media, propagandę ogłupiania jest co raz więcej idiotów. To nie wiatrówka, broń, narzędzie jest winne tylko Człowiek, kiedy to zrozumiecie id… Człowieka, zwierzę można zabić na tysiące sposobów. Przestępcy broń palną mają i nie potrzeba im legalnej, a ja uczciwy nie mogę mieć bez wydania pieniędzy badań i widzimisię WPA policji. Tylko okupant boi się uzbrojinego narodu. Szalom

Puotr
Puotr
4 lat temu

A może szczala komuś pod domem??

Gregor
Gregor
4 lat temu

Dowalic mu za takie cos. Cwaniak zlapal kota i zamkna ? Teraz sam powinien trafic za kratki. Jeden srut=jeden rok pozbawienia wolnosci…

Adik
Adik
4 lat temu
Reply to  Gregor

Nie ma najmniejszego śladu dowodu wskazującego, że kot był zamknięty. Nie ma.

Jorguś
Jorguś
4 lat temu

Tak się zastanawiam, co jest większym barbarzyństwem: znęcanie się nad kotem czy jego sterylizacja? Dla mnie to to samo. Należy dorwać i ukarać barbarzyńcę który postrzelił kotkę a następnie wysterylizować babę która zleciła to weterynarzowi, weterynarza i rzecz jasna ekologów (najlepiej w odwrotnej kolejności). Dla mnie bardziej humanitarne jest wyłapanie i uśpienie nadmiaru zwierzaków niż ich sterylizacja. Kto z nas chciałby być wysterylizowany, jaki sens miało by nasze życie? Dlaczego więc odbieramy sens życia zwierzętom?

Puotr
Puotr
4 lat temu
Reply to  Jorguś

Porównujesz zwierzęta do ludzi?? Idź do lekarza.

...
...
4 lat temu
Reply to  Jorguś

gdyby nie ta sterylizacja nikt by sie nie dowiedzial ze sie nad nią znecano 🙂

Anonimowy osobnik
Anonimowy osobnik
4 lat temu
Reply to  Jorguś

Właśnie przez brak sterylizacji występują takie sytuacje że niedozywione koty blakaja się po miastach, robisz im tym większa krzywdę niż sterylizacja. Druga sprawa to to że jak niewysterylizujesz to potem ludzie nie są w stanie mieć pod dachem tyłu kotów jak już się okoci i puszczają je w swiat. Trzecia sprawa to brak odlawiania bezpanskich kotów, bezpanskie koty często wyrzadzaja szkody, czego ludzie z bloków nie rozumieją, np potrafią wybić komuś cały golebnik więc potem dochodzi do takich rzeczy jak ta opisana. Oczywiście nie bronię tego zachowania. Wy ludzie z bloków lubicie dokarmiac koty i je ” kochac” dopóki nie… Czytaj więcej »

Małgorzata
Małgorzata
4 lat temu
Reply to  Jorguś

morderca ..humanitarny!!!

Alf
Alf
4 lat temu

typowy przedstawiciel totalnej opozycji,

Jan
Jan
4 lat temu

Tylko zboczeńcy preferują taką formę rozrywki.Bron(jaka by nie byla) plus krew i cierpienie ekscytuja zboczeńców

Yaro
Yaro
4 lat temu
Reply to  Jan

To nie jest forma rozrywki tylko zwykle zwyrodnialstwo, i powinno być surowo karane. Jestem strzelcem sportowym. Mak kilka sztuk broni i wiatrówek dużej mocy. Ale nigdy nie wpadlem na tak debilny pomysł żeby strzelać do zwierząt.

Adik
Adik
4 lat temu
Reply to  Yaro

Czepnę się – ani wiatrówki, ani broń palna nie mają MOCY 😉
Reszta racja.

Edzio z Ogrodzonej
Edzio z Ogrodzonej
4 lat temu
Reply to  Jan

Zwłaszcza z Cieszyna i okolic.

Kam
Kam
4 lat temu

Nie jestem za strzelaniem do zwierząt bo jak zabijać to czysto i humanitarnie a nie byle czym. Nikt nie poruszył kwestii kotów, które są łowne i choć dostają jedzenia w brud to i mordują w całej swoje okolicy mniejsze ptaki i zwierzątka (dzikie). Dzięki kotom i ptakom drapieżnym zaraz nie będzie dzikiej drobnej zwierzyny i wróbli. A amatorom polowań podpowidam że są szkodniki takie jak szczury, łasicowate i lisy… Tylko nie z byle wiatrówką.

Emil
Emil
4 lat temu
Reply to  Kam

Obudź się, puknij w głowę i jeszcze raz przeczytaj swój post. Jak nie zrozumiesz, jakie głupoty wypisujesz
To radzę zmienić lekarza!

Adik
Adik
4 lat temu
Reply to  Emil

Ma sporo racji. Tam, gdzie koty nie są sterylizowane, ich populacja idzie w górę, szlag trafia równowagę w ekosystemie i znikają na tym obszarze całe populacje.
Pest control jest dyskusyjne wyłącznie etycznie. Patrząc z pragmatycznego punktu widzenia są sytuacje, gdzie jest wskazany.

Posiadacz_Wiatrówki
Posiadacz_Wiatrówki
4 lat temu

Jak można ostrzelać zwierzę DOMOWE, w szczególności takich gabarytów, z wiatrówki. Jestem tego zdania co eksperci: legalnych 16-17 jouli zabije, lecz aby zabić humanitarnie , potrzeba tej wartości siły uderzenia minimum 60 jednostek. Nie dość że powodów brak, to i wyobraźni co do cierpień tego zwierzątka. Jestem jak najbardziej za karą bezwzględnego więzienia.

Edward
Edward
4 lat temu

Obym cie sku…wielu dostal w swoje rece.

Macko
Macko
4 lat temu
Reply to  Edward

To co

Dawid
Dawid
4 lat temu
Reply to  Macko

Gówno c***u

Jaro
Jaro
4 lat temu

To co widzę to śrut szpic na zdjęciu do wszystkich wiatrówek Panie redaktorze nie tylko sportowej ?

Jaro
Jaro
4 lat temu

Jak wygląda śrut do sportowej wiatrówki bo ja znam płaski do tarczy ostry do przebicia grzybek pośredni hollow Point do rozrywania celu ale do sportowej wiatrówki to nie znam ???????

Posiadacz_Wiatrówki
Posiadacz_Wiatrówki
4 lat temu
Reply to  Jaro

Wiatrówka sportowa to zazwyczaj kaliber 4.5 mm i 5.5 mm. Ta o największym przekroju lufy tj. 6.35 mm służy raczej do polowań. Tak samo to wygląda względem prawa. Nikt nie uzna kalibru rażącego takim pociskiem jako sportowego.

Adik
Adik
4 lat temu

I tak i nie… Można użyć określenia pneumatyczny karabinek wyczynowy, czy sportowy, ale skoro nie ma bojowych, to jaki jest w tym sens?
Odnośnie 6,35 to nie ma on w POL sensu w tym limicie. Już 5,5 jest wątpliwe.
Tak czy inaczej typu “wiatrówka sportowa” nie ma.

Pedagog
Pedagog
4 lat temu

i już darmowa reklama dla dla “””kliniki”””””

Janusz
Janusz
4 lat temu

Co za stek domniemań i bzdur!! Sportowa wiatrówka? Tzn co? FWB, steyer? Na ale te są dobrej jakości, co wyklucza niska energię, nie na zaraz, przecież one są koło 7 J, to by się zgadzało. No może nie cena, bo na nie trzeba wydać jakieś 8000 PLN. Może jednak wiatrowska myśliwska? Jakieś TX200, no HW 100? Zapomnieliście dodać, że z dużą dozą prawdopodobieństwa, śrut nie by wykonany z osłony reaktora w Czarnobylu. Badanie nie wykazało śladów promieniowania.

Adik
Adik
4 lat temu
Reply to  Janusz

Amen

Daniel
Daniel
4 lat temu

Sam strzelam z broni pneumatycznej i uważam, że kary są za małe. Strzelanie sportowe(tarczowe) jest przyjemnością,ale za strzelanie do zwierząt powinni ścigać dużo sumienniej. Swoją drogą to myslistwo dla mnie to mordowanie, a nie sport. MUSI BYC WIEKSZA CHĘĆ SZUKANIA TAKICH ZWYRODNIALCOW PRZEZ ORGANY SCIGANIA!!!!

Wojtek
Wojtek
4 lat temu
Reply to  Daniel

Daniel.a co ma sport z myślistwem dlatego lepiej się nie wypowiadaj na temat myßlistwa jak nie rozumiesz i nie rozróżniasz tych pojęć i co ma sport z strzelaniem do kota,psa ,ptaka…… przecież skoro niewolno strzelać do zwierząt z wiatrówki to nie wolno i koniec . koniec tematu a nie bo śrót taki bo wiatrówka słaba nie to nie.

Adik
Adik
4 lat temu
Reply to  Daniel

Nie czujesz się dziwnie jeżdżąc z pneumatykiem na licencjonowaną strzelnicę?

Adik
Adik
4 lat temu

Poza samym kotem i weterynarzem to stek bzdur wołający o pomstę…

deMerdiusz
deMerdiusz
4 lat temu

Na mój nieogrodzony teren przychodzą cztery koty. Zawsze dostaną miskę mleka, a czasem whiskasa. Za to sarny i dziki częstują się same czym zechcą…

Adam
Adam
4 lat temu

Komentarz niezgodny z regulaminem

Daniel
Daniel
4 lat temu
Reply to  Adam

JESTES DEBILEM I TO OD URODZENIA. POWINNI CIE WYSKROBAC MATCE z****e.

Mono
Mono
4 lat temu

U nas zastrzelono kotka z wiatrówki, a cztery małe otruto

Radek
Radek
4 lat temu

No mało jest zwierząt do których wolno strzelać

Koks
Koks
4 lat temu
Reply to  Radek

Do ciebie też powinno się strzelać ..Do twojej matki też powinni strzelać najlepiej z procy żeby mocno bolało za takiego ciebie ..

Emil
Emil
4 lat temu

Co za c**j! Zlapac go i tez tak strzelac!

Bartek
Bartek
4 lat temu
Reply to  Emil

A tych że srzelbami i zgodnie z prawem mordujacych ptaki to co należało by zrobić?

Dawid
Dawid
4 lat temu
Reply to  Bartek

Nic, poluje się od wieków na zwierzęta po to by później skonsumować, nie wszczy myśliwi polują z pasji dużo poluje by później zjeść, tak jak przodkowie, i tak nigdy nie uratujecie zwierzęcia prędzej czy później samo umrze że starości albo wpadnie pod samochód i zginie wtedy i zwierzę i człowiek więc hejt na myśliwych jest tak samo głupi jak ludzie którzy wierzą w płaska ziemię, oczywiście nie popieram czegoś takiego jak strzelanie z wiatrówki do psa czy kota bo to dla mnie znęcanie i słusznie koleś powinien siedzieć ale myśliwi złego nic nie robią. Dziękuję dobranoc

Szymon
Szymon
4 lat temu
Reply to  Dawid

I jeszcze wiekszosc tych co nadaja na mysliwych i zabijanie zwierząt dziecia w niedziele mowia ze w rosolku to tylko warzywa a schabowe rosna na drzewach a rzeźnia nie istnieje a miesko jest ze sklepu