Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Sędziowie z Bielska-Białej i Żywca murem za sędzią Beatą Morawiec

Sędziowie Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Fot. Iustitia Oddział Śląski

Sędziowie Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej i Sądu Rejonowego w Żywcu wyrazili swoje wsparcie dla sędzi Beaty Morawiec.

Wczoraj w południe sędziowie wyszli przed budynki, trzymając kartki z hasłem „Murem za Beatą”.

Sędziowie Sądu Rejonowego w Żywcu. Fot. Iustitia Oddział Śląski

Beata Morawiec, prezes Stowarzyszenia Sędziów Themis i sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, pod groźbą przeszukania jej mieszkania, musiała wydać prokuratorowi i agentom CBA laptopa i nośniki z danymi. Uważa, mając w tym poparcie sędziów, że doszło do rażącego naruszenia prawa, bo służby działały bez uchylenia jej immunitetu. Sędzia Morawiec broniła sądów przed ostatnimi zmianami w prawie, wygrała też proces ze Zbigniewem Ziobrą. Nie brakuje więc komentarzy, że dlatego jest szykanowana. Sama z tych powodów uważa się za represjonowaną. Prokuratura nie przedstawiła jej żadnych zarzutów.

– Pani sędzia jest osobą o nieposzlakowanej postawie, o czym świadczy chociażby jej dotychczasowa droga zawodowa – wieloletni sędzia, była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, były członek Krajowej Rady Sądownictwa, były zastępca rzecznika dyscyplinarnego. Swoją wieloletnią służbą na stanowisku sędziego wykazuje codziennie, jakie wartości przyświecają w jej życiu  – oświadczył zarząd Iustitia w Krakowie

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maksio
Maksio
1 miesiąc temu

Sędziowie, którym do tej pory wszystko było wolno i byli bezkarni nie mogą się pogodzić z tym, ze może być inaczej.

Dyzio
Dyzio
1 miesiąc temu
Reply to  Maksio

Po co pożegnałeś się z rozumem i jeszcze to rozgłaszasz wszem i wobec.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Maksio

Nie chodzi o to aby było inaczej ale lepiej. Karanie, wyszukiwanie kary w kierunku sędziów którzy są przeznaczeni aby orzekać karę to lepiej?

Swarożyc
Swarożyc
1 miesiąc temu

Na razie reżim kurdupla nie cofa się przed niczym.Do czasu,do czasu,już wszystko się sypie,tylko ludzie nie chcą tego dopuścić do swojej świadomości.

Bzyk
Bzyk
1 miesiąc temu

Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do poważnych sędziów, którzy wybrali taką formę protestu jak nie przymierzając p. Ostaszewska, która fotografowała się z napisami na kartce “Popieram dziewuchy”, albo “Adoptuj dzika”. Taka forma protestu moim zdaniem pasuje komediantkom, ale nie pasuje sędziom, bo tracą społeczny prestiż nawet jak ukryją twarze pod maseczkami. Nic tak nie demoralizuje jak pokazanie ludziom, że się nie ma faktycznej władzy, a tylko jej pozory. Zamiast poruszać się po drodze prawnej próbują drogi pozaprawnej jak np. górnicy. Poza tym jest dla każdego jest jasne, że postępując tak dają milcząco do zrozumienia, że nie wierzą w żadną niezawisłość… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Bzyk

Dawno stracili społeczny prestiż również z pomocą.

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Bzyk

Izba Dyscyplinarna SN jest sądem specjalnym a chyba nie mamy czasu wojny. Z tego powodu TSUE zawkwestionował jej status i status orzekających w niej osób, nota bene w sporej liczbie prokuratorów z jednej tylko okolicy i jednego stowarzyszenia i nakazał natychmiastowe powstrzymanie się od orzekania. Nasz Sąd Najwyższy podjął uchwałę w połaczonych izbach, że ta ID nie jest sądem – takie orzeczenie ma moc zasady prawnej i wiąże wszystkie inne sądy powszechne. Kto zatem będzie decydował o uchyleniu immunitetu Pani sędzi Morawiec ?

Kasik
Kasik
1 miesiąc temu

Smutne jaka nasza obecna władza jest mściwa, zachłanna i dąży do celu po trupach…kupili ludzi za ochłapy i zastępcze tematy. Nikt sie nie przejmuje, że rząd nie ma już pieniędzy. Naprawde mam nadzieje, ze kryzys uderzy w firmy i ta patologia poczuje w portfelu, że to koniec dobrej zmiany.

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Kasik

Pani sędzia brała pieniądze za nie wykonaną pracę.
To należy tępić zawsze i nie jest tematem zastępczym!

Strony medalu
Strony medalu
1 miesiąc temu

Nieładnie jest przeszukiwać mieszkania i jeszcze z groźbami. Pełna zgoda. Pani sędzia ma nieposzlakowaną opinię wśród niezawisłych sędziów. Pełna zgoda. Ale Prokuratura Krajowa jest innego zdania. Można bez trudu przeczytać o tym w Internecie na np.magnapolonia.pl “Prokuratura Krajowa poinformowała we wtorek, że zgodnie z ustaleniami śledczych, Morawiec przyjęła wynagrodzenie za pracę na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie, której nie wykonała i nie miała wykonać, a zawarta przez nią umowa miała charakter fikcyjny i służyła ukryciu wyprowadzenia środków Skarbu Państwa. – Ujawnienie przestępstwa jest konsekwencją szeroko zakrojonego śledztwa w sprawie afery korupcyjnej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie” – podał dział prasowy… Czytaj więcej »

Kasik
Kasik
1 miesiąc temu
Reply to  Strony medalu

tak…to takie proste…wrobić człowieka…proszę o jednoznaczne dowody bo ostatnio prokuratura potrafi oskarżać wielu ludzi niewygodnych obecnej władzy.

Bzyk
Bzyk
1 miesiąc temu
Reply to  Kasik

To nie jest tak, że tylko ostatnio prokuratura jest akurat zła, bo taka jest obecna władza. Za poprzedniej władzy były też nieprawości. Niezawiśli sędziowie też potrafią karać niewinnych ludzi. I to wcale nie tylko ostatnio. Przykładów konkretnych błędów sędziowskich znajdziesz w TV, Internecie i w prasie. W ich efekcie niewinni ludzie wędrują na lata do więzień lub są rujnowani finansowo. Nikt się w ich przypadku nie jakoś troszczył o uzyskaniu “jednoznacznych dowodów”.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Strony medalu

Przeczytanie, cytowanie z jednej strony publikacji można robić ale po co. Zapytaj protestujących z sądu okręgowego (zadzwoń jak mi radzisz w innych miejscach), jakie mają argumenty od siebie. Wiadomo jak może mówić rzecznik prokuratury i jakie mogą być słowa z PK. Co z pokazania takich stron medalu?

zenek
zenek
1 miesiąc temu
Reply to  Strony medalu

To taka nowa świecka tradycja prawnicza, raczej w innych europejskich krajach nieznana, że o treści i zakresach zarzutów jakie mają być postawione określonej osobie, nawet ze szczegółami, osoba ta dowiaduje się z komunikatu prasowego. No boki zrywać. Jeśli PK wydała stosowne postanowienie i wystąpiła do SN o zgodę na pociągnięcie Pani sędzi do odpowiedzialności karnej, to pierwszy komunikat powinien dotyczyć tego właśnie kroku prawnego, a nie jakiegoś bulgotania o zamiarach. Czy ktoś słyszał komunikat, że prokuratura w Rympałkowie Dolnym zamierza postawić zarzuty sprawcy jakiegoś określonego przestępstwa zanim zainteresowany je usłyszy? Chociaż jeden przykład proszę…

Bartosz
Bartosz
1 miesiąc temu

Czy to są jeszcze sędziowie ?….. Nie , to są PO-litycy w togach…

Jan
Jan
1 miesiąc temu

sitwa

Renegat
Renegat
1 miesiąc temu

Najważniejsze że broniła lepszej kasty !
PS.
Czy jej dom , pokój czy laptop to teren eksterytorialny, czy ona jest dyplomatą innego kraju czy też zwykłym sędzią który ma nadany immunitet, w sumie podobnie jak w przypadku polityków, nie wiadomo w jakim celu !

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Renegat

posługując się pojęciem immunitetu wypadało by chciaż z grubsza rozumieć co ono oznacza. Na pewno nie ma żadnego związku z bezkarnością, tylko wymaga zgody innego sądu – teraz Izby Dysdcyplinarnej Sądu Najwyższego na przedstawienie zarzutów.Sędziego nie można także zatrzymać, ale jeszcze jedno- w przypadku zatrzymania na tzw gorącym uczynku taki immunitet nie działa. W sumie ten system rzekomej bezkarności wmawianej ludziom bez żadnej wiedzy czy wyobraźni, to wyłącznie gwarancja tego, że sędzia nie będzie przez różnych pieniaczy, byłych oskarżonych, skazanych, niezadowolonych rozwodników albo spadkobierców ciągany po sądach pod dowolnie wykreowanymi zarzutami. Dla jasności – w sprawach cywilnych i administracyjnych sędzia… Czytaj więcej »

Kasta nadzwyczajna
Kasta nadzwyczajna
1 miesiąc temu

Raz zdobytej wladzy(w komunie oczywiście) nie oddamy

Awaj
Awaj
1 miesiąc temu

Całkiem niedawno beskidzka nie ukrywała swej stronniczości i sympatyzowania z ludźmi zbierającymi podpisy, aby uwolnić z aresztu gościa, który dokonał bandyckiego napadu w Warszawie na pro-ljferów. Gość został aresztowany i umieszczony w areszcie decyzją NIEZAWISŁEGO SĄDU. Lewacy postarali się wytworzyć społeczny NACISK NA NIEZAWISŁEGO SĘDZIEGO, by ten zmienił swoją decyzję. Sędzia wymiękł i uwolnił aresztanta po zaledwie paru dniach. A teraz redakcja robi giewałt w sprawie zamachu na niezawisłość sędzi.
Logika podobna jak u bohaterki z filmu “Sami swoi” – .”sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.

zenek
zenek
1 miesiąc temu

Szacunek dla Państwa Sędziów. W dzisiejszych czasach trzeba odwagi, aby publicznie opowiedzieć się za osobą wziętą na polityczny celownik człowieka tak mściwego i zarazem mającego tyle realnej władzy. Nie tylko sędziowie stają murem za Panią sędzią Beatą Morawiec.

KASTA Z MIASTA
KASTA Z MIASTA
1 miesiąc temu

Zwolnić wszystkich i po ptokach. Są urzędnikami publicznymi i NAM mają służyć a nie KAŚCIE.

Josue
Josue
1 miesiąc temu

Wy wszyscy jestescie nie winni i tylko potraficie karać ludzi . Bo każdy o prócz was to złodziej i bandyta !
Już w krotce sie skończą wasze lucyferiańskie rządzą Jezus idzie po was!!!

antychryst
antychryst
1 miesiąc temu
Reply to  Josue

znowu brałeś ??????????

Kumpel Pana
Kumpel Pana
1 miesiąc temu
Reply to  Josue

Pan patrzy z góry i płacze nad twoja ortografią

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

brawo, brawo, brawo