Wydarzenia Bielsko-Biała

Senator odpowiada na okrzyki „Gorgoń precz!”

Zdjęcia: Marcin Kałuski

Zorganizowana dziś konferencja prasowa zachęcająca kobiety do udziału w wyborach w pewnym momencie zamieniła się w spór na temat działalności kosmetologów. Ze względu na bezpieczeństwo zmianę przepisów i ograniczenie w wykonywaniu niektórych zabiegów przez salony piękności popiera senator Agnieszka Gorgoń-Komor. To nie spodobało się kobietom, która działają w tzw. branży beauty i pojawiły się na wydarzeniu. Dały temu wyraz krzycząc: „Gorgoń precz!”

W konferencji prasowej w Parku Słowackiego uczestniczyły posłanki Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Katarzyna Lubnauer i Izabela Leszczyna oraz senator Agnieszka Gorgoń-Komor. Zgromadzonych powitał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, który mówił, że o wyniku wyborów zdecydują kobiety.

Jako pierwsza głos zabrała poseł Nykiel. – Kobiety muszą iść na wybory, żeby przyszłość była kobietą. Tu nie chodzi tylko o płeć, ale podejście, cechy charakteru czy zarządzania państwa. Namawiamy kobiety, żeby poszły na wybory. Mamy świetny program, 100 konkretów dla każdej branży. Panie, które pozostaną w domu i nie skorzystają z najważniejszego prawa obywatelskiego nie mają racji. Zróbcie to, jeśli nie dla siebie, to dla naszych córek, wnuczek koleżanek. Rządzący zafundowali kobietom piekło – mówiła poseł.

Mirosława Nykiel wspominała, że gdy zaczynała organizować Kongres Kobiet Podbeskidzia, to w 25-osobowej Radziej Miejskiej w Bielsku-Białej nie było żadnej kobiety. Dziś jest ich kilka, przewodniczącą jest Dorota Piegzik-Izydorczyk. W trakcie konferencji głos zabierały także pozostałe parlamentarzystki. Izabela Leszczyna mówiła m.in. o zobowiązaniu Koalicji Obywatelskiej dla tzw. branży beauty, która objęta zostanie obniżonym, 8-proc. podatkiem VAT. – Zrobimy to w ciągu pierwszych 100 dni po wyborach.

Wspomniana propozycja dla kosmetyczek pojawiła się nieprzypadkowo – przed konferencją doszło do rozmów z przedstawicielami branży. Deklarację o współpracy podpisały cztery posłanki, ale nie Agnieszka Gorgoń-Komor. Gdy głos w Parku Słowackiego zabrał przedstawiciel branży beauty, senator na moment oddaliła się. – Trzeba wszędzie znajdować konsensus – mówiła Katarzyna Lubnauer.

Spór nie toczy się jednak o kwestię podatku VAT na usługi kosmetyczne, ale o prawo do wykonywania zawodu kosmetologa, a właściwie do niektórych zabiegów. Senator popiera zmiany sugerowane przez Ministerstwo Zdrowia, które ograniczają działalność branży. Przykład? Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mógłby wykonywać jedynie lekarz. To spór między kosmetologami i lekarzami.

– W czasie naszych rozmów chodziło o to, żeby kosmetolodzy stali się zawodem medycznym i wykonywali procedury medyczne, które są bezpieczne nie dla klientów, a dla pacjentów – mówiła senator Gorgoń-Komor. Po udzielonej odpowiedzi konferencja prasowa została zakończona, a osoby z branży beauty zaczęły krzyczeć: „Gorgoń precz!”. Później na moment w centrum uwagi pojawił się Rajmund Pollak, który skrót KO rozwinął jako „Konfederacja Obywatelska” i pytał: „Donald Tusk, gdzie twój mózg?”.

Po konferencji kilka słów na temat sporu z branżą beauty powiedziała nam Agnieszka Gorgoń-Komor. – Kosmetolodzy chcą wykonywać zabiegi medyczne, lekarskie i na to nie mogą się zgodzić ze względu na bezpieczeństwo pacjenta. Ta branża jest bardzo trudna, to jest tak, jak ja bym chciała budować mosty, a nie posiadam uprawnień. Znam przypadki, gdy takie zabiegi szkodziły pacjentkom. Proponujemy obniżenie podatku VAT na usługi kosmetyczne z 23 do 8 proc. i jestem za uregulowaniem zawodu kosmetologa.

bak

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jakubiec
Tomasz Jakubiec
6 dni temu

Drogie Panie, do stóp padam i błagam: Opamiętajcie się. Ojczyzna w potrzebie! Migranci od Wawrzyka w granicach! Książę z Torunia w kropidła się zbroi! Chcecie, żeby PiS albo Konfa wprowadziły obowiązek posiadania przez kosmetyczki i kosmetolożki zaświadczeń od proboszcza? I to nie tego z Dąbrowy Górniczej. No to życzę powodzenia. 8% VAT-u na usługi kosmetyczne i kosmetologiczne zamiast 23%, które Koalicja Obywatelska i pani Gorgoń-Komor proponują to dla branży za mało? Na usługi fryzjerskie jest 8%? To dobrze, niech będzie po równo, tym bardziej, że rząd wszystkich nas goli na sucho. A urlop miesięczny płacony przez ZUS mikroprzedsiębiorcom, czyli jeden… Czytaj więcej »

Joanna
Joanna
9 dni temu

Życzę sobie i wszystkim małym przedsiębiorcom – szewcom, krawcowym, budowlańcom, mechanikom, żeby w przyszłym roku cieszyli się miesięcznym urlopem płaconym przez ZUS, co Koalicja Obywatelska (w tym pani Gorgoń) zapowiada. Krzyczeć to powinniśmy Precz że złodziejskim PiS-em. I zróbmy to na kartach wyborczych, bo jak dłużej PiS będzie rozwalał Polskę, to do szewca będziemy musieli do Czech jeździć. I to z paszportami, bo po aferze wizowej, to Europa może wprowadzić kontrolę na granicach.

Zośka
Zośka
12 dni temu

I ma rację pani Komor. Przecież nie chodzi się wyrywać zębów do kowala. No chyba, że jakiś ciemnogród chodzi

JamBBon
JamBBon
12 dni temu

Zamiast cieszyć się z 8% VATu i urlopu płaconego małym przedsiębiorcom przez ZUS, kosmetyczki i kosmetolożki jakąś gó*noburzę robią. Za dużo szamba się z TVPis wylewa i od siarkowodoru można oczadzieć.

Rolo
Rolo
13 dni temu

Nie zapomnę jak p. Gorgoń agitowała w beskidzkiej24 za szprycowaniem ” ja wierzę w naukę”. Skoro nie ogarnęła, że to był skok na kasę naszym kosztem to słabo nadaje się na senatora.

nadaje się?
nadaje się?
13 dni temu
Reply to  Rolo

Ile chciałbyś aby więcej umarło nadmiarowo niż umarło? Rząd czasem nie agitował?

Oset
Oset
13 dni temu

Czyż to nie Gorgoń.z GórnikaZabrze strzelił jednego z siedmiu goli w meczu Polska-Haiti (7:0)
15 lipca 1410 roku ? Jagiełło wtedy powiedzial – a golów ci u nas dostatek

Donkichoteria
Donkichoteria
13 dni temu

Na wyborczym spektaklu zorganizowanym przez poseł Nykielową prezydent BB wystąpił w charakterze błogosławionego między niewiastami z PO.

inne miejsce
inne miejsce
13 dni temu
Reply to  Donkichoteria

Raczej Rajmund Pollak błysnął gwiazdorstwem.

photoshop
photoshop
13 dni temu

Działalność poselska pani Nykiel koncentruje się głównie na urządzaniu polityczno-plenerowych konferencji dla przechodniów..A konkretnie ulicznych sabatów z udziałem czarodziejów z PO. Te polityczne sabaty powodują że rośnie liczba dowcipów o blondynkach. Np. Co robią blondynki w PO ? Wzdychają do lustra i do Tuska.

trochę mniej kiepskie
trochę mniej kiepskie
13 dni temu
Reply to  photoshop

Sabat to czarownice a nie czarodzieje, pani Nykiel akurat blondynką nie jest, gdyby wzdychała do Tuska – przemalowałaby się na rudo.

program PO to pospolity bajer !!!
program PO to pospolity bajer !!!
13 dni temu

Sęk w tym że ani gabinet medycyny estetycznej jaki prowadzi senator Gorgoń-Komor ani patetyczne wywody Lady Botoks nie poprawią wizerunku PO-KO. Polskie kobiety pamiętają 8-letnie rządy PO a konkretnie prace na umowy smieciowe lub długie bezrobocie a takżę kupno podstawowych artykułów spożywczych na tzw. zeszyt nie wspominnając już o proponowanym na ,, Zielonej wyspie” menu w postaci szczawiu i mirabelek.

o co chodzi
o co chodzi
13 dni temu

Jak się ma kupno na zeszyt w stosunku do drożyzny jaka jest dziś gdziekolwiek?, może tak porównać ceny. Jaki program, słyszę wkoło od przeciwników, że nie ma programu. Jeśli wszystkie kobiety pamiętają, niech wszystkie idą do wyborów i odpowiednio zagłosują.

Kris
Kris
13 dni temu

Tak przy okazji. Byłem leczony przez paniusię Gorgoń. Porażka. Nie dziwię się ze p po stanowiła wziąć się za politykę😡

Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu
Reply to  Kris

Jak widać z komentarza – nie wyleczyłeś nie i nigdzie indziej.

OrWell
OrWell
13 dni temu
Reply to  Kris

Po badania odsyła do lekarza rodzinnego.

Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu
Reply to  OrWell

Nie spodziewam się aby odesłała do mojego lekarza rodzinnego, wcześniej nie zgłoszę się, leczę się już u psychiatry

Hermenegilda
Hermenegilda
14 dni temu

A to dziwne, powinny być krzyki “Gorgoń gola”

Adam
Adam
14 dni temu

Gorgoń chodzi tylko o pieniądze.
Po trupach do celu.
Broń nas Boże przed takimi politykami.

Widzę
Widzę
14 dni temu

Zdjęcia Nykiel bez retuszu? Beskidzka igra z ogniem…

?
?
14 dni temu

Co to za aktywiszcza?