Wydarzenia Bielsko-Biała

Senator odpowiada na okrzyki „Gorgoń precz!”

Zdjęcia: Marcin Kałuski

Zorganizowana dziś konferencja prasowa zachęcająca kobiety do udziału w wyborach w pewnym momencie zamieniła się w spór na temat działalności kosmetologów. Ze względu na bezpieczeństwo zmianę przepisów i ograniczenie w wykonywaniu niektórych zabiegów przez salony piękności popiera senator Agnieszka Gorgoń-Komor. To nie spodobało się kobietom, która działają w tzw. branży beauty i pojawiły się na wydarzeniu. Dały temu wyraz krzycząc: „Gorgoń precz!”

W konferencji prasowej w Parku Słowackiego uczestniczyły posłanki Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Katarzyna Lubnauer i Izabela Leszczyna oraz senator Agnieszka Gorgoń-Komor. Zgromadzonych powitał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, który mówił, że o wyniku wyborów zdecydują kobiety.

Jako pierwsza głos zabrała poseł Nykiel. – Kobiety muszą iść na wybory, żeby przyszłość była kobietą. Tu nie chodzi tylko o płeć, ale podejście, cechy charakteru czy zarządzania państwa. Namawiamy kobiety, żeby poszły na wybory. Mamy świetny program, 100 konkretów dla każdej branży. Panie, które pozostaną w domu i nie skorzystają z najważniejszego prawa obywatelskiego nie mają racji. Zróbcie to, jeśli nie dla siebie, to dla naszych córek, wnuczek koleżanek. Rządzący zafundowali kobietom piekło – mówiła poseł.

Mirosława Nykiel wspominała, że gdy zaczynała organizować Kongres Kobiet Podbeskidzia, to w 25-osobowej Radziej Miejskiej w Bielsku-Białej nie było żadnej kobiety. Dziś jest ich kilka, przewodniczącą jest Dorota Piegzik-Izydorczyk. W trakcie konferencji głos zabierały także pozostałe parlamentarzystki. Izabela Leszczyna mówiła m.in. o zobowiązaniu Koalicji Obywatelskiej dla tzw. branży beauty, która objęta zostanie obniżonym, 8-proc. podatkiem VAT. – Zrobimy to w ciągu pierwszych 100 dni po wyborach.

Wspomniana propozycja dla kosmetyczek pojawiła się nieprzypadkowo – przed konferencją doszło do rozmów z przedstawicielami branży. Deklarację o współpracy podpisały cztery posłanki, ale nie Agnieszka Gorgoń-Komor. Gdy głos w Parku Słowackiego zabrał przedstawiciel branży beauty, senator na moment oddaliła się. – Trzeba wszędzie znajdować konsensus – mówiła Katarzyna Lubnauer.

Spór nie toczy się jednak o kwestię podatku VAT na usługi kosmetyczne, ale o prawo do wykonywania zawodu kosmetologa, a właściwie do niektórych zabiegów. Senator popiera zmiany sugerowane przez Ministerstwo Zdrowia, które ograniczają działalność branży. Przykład? Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mógłby wykonywać jedynie lekarz. To spór między kosmetologami i lekarzami.

– W czasie naszych rozmów chodziło o to, żeby kosmetolodzy stali się zawodem medycznym i wykonywali procedury medyczne, które są bezpieczne nie dla klientów, a dla pacjentów – mówiła senator Gorgoń-Komor. Po udzielonej odpowiedzi konferencja prasowa została zakończona, a osoby z branży beauty zaczęły krzyczeć: „Gorgoń precz!”. Później na moment w centrum uwagi pojawił się Rajmund Pollak, który skrót KO rozwinął jako „Konfederacja Obywatelska” i pytał: „Donald Tusk, gdzie twój mózg?”.

Po konferencji kilka słów na temat sporu z branżą beauty powiedziała nam Agnieszka Gorgoń-Komor. – Kosmetolodzy chcą wykonywać zabiegi medyczne, lekarskie i na to nie mogą się zgodzić ze względu na bezpieczeństwo pacjenta. Ta branża jest bardzo trudna, to jest tak, jak ja bym chciała budować mosty, a nie posiadam uprawnień. Znam przypadki, gdy takie zabiegi szkodziły pacjentkom. Proponujemy obniżenie podatku VAT na usługi kosmetyczne z 23 do 8 proc. i jestem za uregulowaniem zawodu kosmetologa.

bak

google_news
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jakubiec
Tomasz Jakubiec
8 miesięcy temu

Drogie Panie, do stóp padam i błagam: Opamiętajcie się. Ojczyzna w potrzebie! Migranci od Wawrzyka w granicach! Książę z Torunia w kropidła się zbroi! Chcecie, żeby PiS albo Konfa wprowadziły obowiązek posiadania przez kosmetyczki i kosmetolożki zaświadczeń od proboszcza? I to nie tego z Dąbrowy Górniczej. No to życzę powodzenia. 8% VAT-u na usługi kosmetyczne i kosmetologiczne zamiast 23%, które Koalicja Obywatelska i pani Gorgoń-Komor proponują to dla branży za mało? Na usługi fryzjerskie jest 8%? To dobrze, niech będzie po równo, tym bardziej, że rząd wszystkich nas goli na sucho. A urlop miesięczny płacony przez ZUS mikroprzedsiębiorcom, czyli jeden… Czytaj więcej »

Joanna
Joanna
9 miesięcy temu

Życzę sobie i wszystkim małym przedsiębiorcom – szewcom, krawcowym, budowlańcom, mechanikom, żeby w przyszłym roku cieszyli się miesięcznym urlopem płaconym przez ZUS, co Koalicja Obywatelska (w tym pani Gorgoń) zapowiada. Krzyczeć to powinniśmy Precz że złodziejskim PiS-em. I zróbmy to na kartach wyborczych, bo jak dłużej PiS będzie rozwalał Polskę, to do szewca będziemy musieli do Czech jeździć. I to z paszportami, bo po aferze wizowej, to Europa może wprowadzić kontrolę na granicach.

Zośka
Zośka
9 miesięcy temu

I ma rację pani Komor. Przecież nie chodzi się wyrywać zębów do kowala. No chyba, że jakiś ciemnogród chodzi

JamBBon
JamBBon
9 miesięcy temu

Zamiast cieszyć się z 8% VATu i urlopu płaconego małym przedsiębiorcom przez ZUS, kosmetyczki i kosmetolożki jakąś gó*noburzę robią. Za dużo szamba się z TVPis wylewa i od siarkowodoru można oczadzieć.

Rolo
Rolo
9 miesięcy temu

Nie zapomnę jak p. Gorgoń agitowała w beskidzkiej24 za szprycowaniem ” ja wierzę w naukę”. Skoro nie ogarnęła, że to był skok na kasę naszym kosztem to słabo nadaje się na senatora.

nadaje się?
nadaje się?
9 miesięcy temu
Reply to  Rolo

Ile chciałbyś aby więcej umarło nadmiarowo niż umarło? Rząd czasem nie agitował?

Oset
Oset
9 miesięcy temu

Czyż to nie Gorgoń.z GórnikaZabrze strzelił jednego z siedmiu goli w meczu Polska-Haiti (7:0)
15 lipca 1410 roku ? Jagiełło wtedy powiedzial – a golów ci u nas dostatek

Donkichoteria
Donkichoteria
9 miesięcy temu

Na wyborczym spektaklu zorganizowanym przez poseł Nykielową prezydent BB wystąpił w charakterze błogosławionego między niewiastami z PO.

inne miejsce
inne miejsce
9 miesięcy temu
Reply to  Donkichoteria

Raczej Rajmund Pollak błysnął gwiazdorstwem.

photoshop
photoshop
9 miesięcy temu

Działalność poselska pani Nykiel koncentruje się głównie na urządzaniu polityczno-plenerowych konferencji dla przechodniów..A konkretnie ulicznych sabatów z udziałem czarodziejów z PO. Te polityczne sabaty powodują że rośnie liczba dowcipów o blondynkach. Np. Co robią blondynki w PO ? Wzdychają do lustra i do Tuska.

trochę mniej kiepskie
trochę mniej kiepskie
9 miesięcy temu
Reply to  photoshop

Sabat to czarownice a nie czarodzieje, pani Nykiel akurat blondynką nie jest, gdyby wzdychała do Tuska – przemalowałaby się na rudo.

program PO to pospolity bajer !!!
program PO to pospolity bajer !!!
9 miesięcy temu

Sęk w tym że ani gabinet medycyny estetycznej jaki prowadzi senator Gorgoń-Komor ani patetyczne wywody Lady Botoks nie poprawią wizerunku PO-KO. Polskie kobiety pamiętają 8-letnie rządy PO a konkretnie prace na umowy smieciowe lub długie bezrobocie a takżę kupno podstawowych artykułów spożywczych na tzw. zeszyt nie wspominnając już o proponowanym na ,, Zielonej wyspie” menu w postaci szczawiu i mirabelek.

o co chodzi
o co chodzi
9 miesięcy temu

Jak się ma kupno na zeszyt w stosunku do drożyzny jaka jest dziś gdziekolwiek?, może tak porównać ceny. Jaki program, słyszę wkoło od przeciwników, że nie ma programu. Jeśli wszystkie kobiety pamiętają, niech wszystkie idą do wyborów i odpowiednio zagłosują.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

zgubiłeś gwiazdkę “kapitanie”

Kris
Kris
9 miesięcy temu

Tak przy okazji. Byłem leczony przez paniusię Gorgoń. Porażka. Nie dziwię się ze p po stanowiła wziąć się za politykę😡

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  Kris

Jak widać z komentarza – nie wyleczyłeś nie i nigdzie indziej.

OrWell
OrWell
9 miesięcy temu
Reply to  Kris

Po badania odsyła do lekarza rodzinnego.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  OrWell

Nie spodziewam się aby odesłała do mojego lekarza rodzinnego, wcześniej nie zgłoszę się, leczę się już u psychiatry

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

A to dziwne, powinny być krzyki “Gorgoń gola”

Adam
Adam
9 miesięcy temu

Gorgoń chodzi tylko o pieniądze.
Po trupach do celu.
Broń nas Boże przed takimi politykami.

Widzę
Widzę
9 miesięcy temu

Zdjęcia Nykiel bez retuszu? Beskidzka igra z ogniem…

?
?
9 miesięcy temu

Co to za aktywiszcza?