Wydarzenia Bielsko-Biała

Stadion w Wapienicy po modernizacji. Inwestycja za 8 mln zł

Dziś przed południem otwarto zmodernizowany stadion piłkarski w Wapienicy, który otrzymał m.in. częściowo zadaszone trybuny. Inwestycja warta blisko 8 mln zł realizowana była blisko roku. Nowy obiekt oficjalnie otwarto i poświęcono.

Stadion w Wapienicy zyskał m.in. częściowo zadaszone trybuny na ponad 430 miejsc siedzących, wymieniona została podbudowa płyty boiska i położono nową nawerzchnię z trawy syntetycznej. Przy okazji tych prac wykonany został drenaż terenu, kanały teletechniczne i instalacje elektryczne do oświetlenia. Wokół boiska postawiono cztery 17-metrowe słupy, które zapewnią oświetlenie o mocy 200 luksów.

W otwarciu wziął udział między innymi Marcin Szarek, kandydat na posła, Bogdan Kłys, prezes TSP czy Mirosław Krysta, były prezes BBTS-u

Dzięki inwestycji na boisku będzie można organizować m.in. czwartoligowe spotkania z udziałem rezerw Podbeskidzia. Modernizacja stadionu w Wapienicy kosztowała blisko 8 mln zł, samorząd otrzymał na inwestycję kwotę 2,7 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dziś na murawie rozegrano pierwszy oficjalny mecz piłkarski, w którym zmierzyły się dzieci ze szkoły podstawowej.

Jak dowiedział się portal, w planach pojawiła się koncepcja, by boisko w Wapienicy przykryć tzw. balonem. Środki na ten cel w kwocie ponad 2 mln zł planowano pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie od pomysłu odstąpiono, bo nie udałoby się zrealizować inwestycji w terminie i rozliczyć dotacji.

bak

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
6 miesięcy temu

Dokładnie, wszystko muszą poświęcić…Zamiatana pod dywan pedofilia, libacje alkoholowe na parafiach, polityczny układ z pis itd. Na dzień dzisiejszy, w tym wydaniu kościół nie jest wiarygodny i nie jest autorytetem.

obywatel
obywatel
6 miesięcy temu

Wszystko spoko, ale po co ta klecha? Skończcie z tym!