Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Senior-fon dla mieszkańców regionu

Fot. Pixabay.com

Dla seniorów z województwa śląskiego został uruchomiony specjalny numer telefonu, który ma im pomóc w przejściu przez trudny czas epidemii koronawirusa.

Śląski telefon dla seniora „Senior-fon” to inicjatywa Zarządu Województwa Śląskiego. Starsze osoby, potrzebujące wsparcia, mogą dzwonić na numer 32 506 56 40. Funkcjonuje on od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Dyżur pełnią psychologowie, terapeuci, pedagodzy, jak też pracownicy socjalni Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, który jest operatorem tego systemu.

„Senior-fon” ma pełnić dwie funkcje: terapeutyczną i interwencyjną. Ta pierwsza łączy się ze wsparciem emocjonalnym, psychologicznym, rozmową wspierającą, pomocą w przełamaniu poczucia osamotnienia, wzmocnieniem poczucia bezpieczeństwa. W tym trudnym czasie, osamotnienie, czasami brak wsparcia czy po prostu bezsilność, dają się bowiem we znaki szczególnie narażonej na koronawirusa grupie społecznej. Funkcja interwencyjna z kolei oznacza, że seniorzy za pośrednictwem infolinii będą mogli zgłosić problem, a pracownicy Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej będą podejmować działania skutecznej koordynacji pomocy dla osób w potrzebie w ich środowisku lokalnym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
1 miesiąc temu

Całe życie jest cierpieniem i pracą. Sic tota vita est dolor et labor.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Ano właśnie, nie senior z Istebnej do Katowic ale ktoś w Trójwsi do seniora. W normalnym układzie dzwoni ktoś z rodziny, gorzej jak nie ma lub z rodziną jest się na bakier bo i tak bywa.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

W środowisku lokalnym powinni być znani dla seniorów ludzie lokalni szczególnie w gminach wiejskich. Senior to zaufanie do “swojego” człowieka z gminy. O co senior np. z Istebnej ma zwracać się do Katowic. Należy uwzględnić agendy.