Na sygnale Wadowice

Zaatakował nożem dwie terapeutki Środowiskowego Domu Samopomocy

Fot. Wojciech Ciomborowski

Przed południem mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się w wadowickim Środowiskowym Domu Pomocy przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów. Jeden z pacjentów rzucił się z nożem na dwie kobiety, poważnie raniąc jedną z nich!

Dramat rozegrał krótko po 10.00 działającej w budynku przychodni psychologiczno- terapeutycznej. Z nieustalonych na razie powodów pomiędzy 38-letnim mieszkańcem powiatu wadowickiego, a dwiema terapeutkami doszło do “wymiany zdań”. W pewnym momencie mężczyzna wziął do ręki nóż i ranił obie kobiety. Obrażenia jakich doznała jedna z nich były bardzo poważne. Poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Lżej ranna trafiła natomiast karetką do suskiego szpitala.

Z informacji jakie trafiły do policjantów wynikało początkowo, że nożownik ranił jedną osobę. Dopiero potem wyszło na jaw, że poszkodowane są dwie kobiety. – Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd –  mówi Agnieszka Petek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zaznaczyła, że sprawą zajmuje się już wadowicka Prokuratura Rejonowa i to pod jej nadzorem prowadzone były i są nadal czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zajścia, które zakończyło się atakiem na kobiety.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o