Wydarzenia Na sygnale Żywiec

Seniorka nadal nieodnaleziona. Trwają poszukiwania (AKTUALIZACJA)

Fot. Policja Żywiec

Trwają poszukiwania 79-letniej Bronisławy Głębockiej, która w poniedziałek wieczorem opuściła placówkę opiekuńczą w Złatnej. Cierpiącej na demencję kobiety szukano m.in. wykorzystując śmigłowiec. Niestety, ciągle nie natrafiono na żaden trop.

W działania zaangażowane są wszystkie służby, wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. We wtorek do akcji zadysponowano także śmigłowiec. Ponad 100 osób przeczesywało tereny i masywy leśne. O zaginięciu poinformowano również stronę słowacką.

Jak ustaliliśmy w czwartek rano, akcja poszukiwawcza wciąż trwa. Jak przekazała nam asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy żywieckiej policji, w poszukiwaniach uczestniczą między innymi żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Akcja opiera się teraz na tak zwanych poszukiwaniach punktowych.

Osoby, które widziały zaginioną lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jej pobytu proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Rajczy pod numerem telefonu 47 85 727 10 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu alarmowego 112.

Przypominamy rysopis zaginionej: wiek z wyglądu ok. 80 lat, wzrost ok. 160 cm, włosy krótkie siwe. W chwili zaginięcia ubrana była w kombinezon jednoczęściowy koloru niebieskiego oraz zielony sweter. Kobieta cierpi na demencję starczą oraz może mieć problemy z komunikacją.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Florian
Florian
11 miesięcy temu

Człowiek zaginął, jest akcja poszukiwawcza. Weź latarkę, plecak i wal beskidzi las szukać osoby jako wolontariusz a nie będziesz tutaj doszukiwać błędu. Jednak przed przystąpieniem do działań powiadom o tym służby, ponieważ Ciebie mogą zaraz szukać. Pewnie zaraz odpiszesz “mądrze”, że czemu ja nie idę. Odpowiadam natychmiast. Za chwilę zaczynam nocną zmianę w kopalni.

marian
marian
11 miesięcy temu

jak się pisze nie(odnaleziona)?

tak uczą
tak uczą
11 miesięcy temu
Reply to  marian

tak jak nie w przymiotnikach – razem

marian
marian
11 miesięcy temu
Reply to  tak uczą

sprawdz w słowniku

tak uczą
tak uczą
11 miesięcy temu
Reply to  marian

ze szkoły wiem, zasady się nie zmieniły

Miś Uszatek
Miś Uszatek
11 miesięcy temu

To jeszcze nie czas aby kładła się spać na zawsze