Wydarzenia Bielsko-Biała

Seniorzy chcą zniżek na pływalni Aqua

Fot. Bogdan Szpila

Bielscy seniorzy mogą już składać wnioski o wydanie “Karty Seniora”, uprawniającej  do rozmaitych ulg, oferowanych przez partnerów programu. Radny Maksymilian Pryga zaapelował, by grono partnerów poszerzyć o jeszcze jedno ważne miejsce.

Chodzi o pływalnię Aqua, która – inaczej niż Troclik oraz otwarte kąpieliska “Start” i “Panorama” – nie uczestniczy w programie. Na problem zwrócili uwagę seniorzy z osiedli Złote Łany i Leszczyny. Radny Pryga zwrócił się z interpelacją do prezydenta miasta, prosząc o podjęcie działań zmierzających do wpisania pływalni Aqua na listę partnerów realizujących program “Miejsce przyjazne dla seniorów”.

Program został przyjęty uchwałą Rady Miejskiej z 10 czerwca. Jest skierowany do osób powyżej 65. roku życia zamieszkałych w Bielsku-Białej. Upoważnia do korzystania ze specjalnej oferty ulg, zwolnień i preferencji, przygotowanej przez miejskie jednostki organizacyjne i inne podmioty, które jako partnerzy przystąpią do Programu. Wnioski o wydanie “Karty Seniora” można składać lub przesyłać od 16 września.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mini
Mini
8 miesięcy temu

A na zdjęciu Kryta Pływalnia Delfin w Wadowicach a nie Aqua

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  Mini

Bo fotografował redaktor Bogdan Szpila z Wadowic i fotografia jest zapożyczona przez Redaktora Naczelnego. Co za różnica, pływalnia to pływalnia gdzie zasadniczą sprawą jest pokazanie wody czyli ośrodka w którym się pływa.